Grenctāles robežpunktā kopā ar robežsargiem sāk dežurēt zemessargi un karavīri 9

Sākot ar 7. decembri, Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu Valsts robežsardzei, lai ierobežotu «Covid-19» izplatību Latvijā. Zemessardzes 1. Rīgas brigāde uzdevumus veic divos robežkontroles punktos – Grenctālē un Skaistkalnē. Pirmdien «Bauskas Dzīve» bija Latvijas-Lietuvas robežpunktā Grenctālē.

Plānots, ka līdz 11. janvārim atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei atbilstīgi atbildības teritorijai tiks iesaistītas četras Zemessardzes brigādes: 1. Rīgas brigāde, 2. Vidzemes brigāde, 3. Latgales brigāde un 4. Kurzemes brigāde. Atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei ik diennakti tiks iesaistīti vismaz 44 zemessargi, kuri uzdevumus veiks divās 12 stundu maiņās 11 robežkontroles punktos visā Latvijā, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas vecākā referente majore Sandra Brāle.

Zemessardzes uzdevumos ir sniegt atbalstu Valsts robežsardzei, nodrošinot normatīvo aktu prasību izpildi un kontrolējot uz ES iekšējām robežām ieceļojošo personu elektronisku apliecinājumu aizpildīšanu. Zemessardze uzdevumu izpildi nodrošinās Valsts robežsardzes vadībā. Lai samazinātu iespēju, ka vīrusu izplata tie, kuri dažādu iemeslu dēļ arī pandēmijas laikā pārvietojas, šķērsojot Latvijas robežu, ieviesta pastiprināta ieceļojošo cilvēku kontrole. Tā nebūšot 100%, skaidro Iekšlietu ministrijā, taču ar Zemessardzes palīdzību kopīgiem spēkiem plānots kontrolēt daudz vairāk iebraucēju nekā līdz šim.

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde uzdevumus veiks divos robežkontroles punktos – Grenctālē un Skaistkalnē. Pašlaik atbalstam ir paredzēts nodrošināt zemessargus un karavīrus no 53. kājnieku bataljona un Inženieru rotas, skaidro Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Informācijas daļā.

Sākot no 7. decembra plkst. 8 Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. Bauskas kājnieku bataljona zemessargi dežurē Grenctāles robežpunktā 12 stundu maiņās, precizē S. Brāle un bataljona komandieris Kaspars Kokins.

«Mēs esam gatavi sniegt visu nepieciešamo atbalstu, lai mūsu valsts pārvarētu vīrusa izplatību. Sabiedrības aizsardzība ir mūsu kopīgā atbildība, un tieši tāpēc mēs uztveram dienestu savstarpējo sadarbību kā absolūtu nepieciešamību. Vienlaikus Zemessardzes vienības turpinās koncentrēties uz plānotajām mācībām, jo «Covid-19» ierobežojumi nav atcēluši mūsu pamatuzdevumu – būt gataviem sargāt valsti no ārējā ienaidnieka,» uzsver 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvežleitnants Aivars Krjukovs.

«Bauskas Dzīve» saulainajā, bet ledaini vējainajā pirmdienas rītā, 7. decembrī, ieradās Grenctāles robežpunktā. Tur jau aktīvi darbojās Valsts robežsardzes pārstāvji un Bauskas 53. kājnieku bataljona vecākais zemessargs Arnis Alksnis un zemessargs Ainārs Jakuškins. Viņi stādināja automobiļus, savukārt «covidpass» kontrolēja robežsargi. Kā novēroja «Bauskas Dzīve», izvēles kārtībā tika apstādināti vieglie automobiļi, pārbaude prasīja vidēji 5 – 10 minūtes; kas nebija aizpildījis vajadzīgos datus, tam gan nācās uzturēties ilgāk. Tika dota arī iespēja to izdarīt uz vietas.

Bataljona komandieris Kaspars Kokins atklāja: «Darbs ritēs visu diennakti un ilgstoši. Mēs atbalstām robežsargus, bet robeža nav pilnībā aiztaisīta. Darbs rit maiņās, pirms katras maiņas tiek sadalīti pienākumi. Galvenais ir panākt, lai cilvēki kļūst disciplinētāki un ievēro noteiktos piesardzības pasākumus. Jāizvērtē, kā mūsu rīcība ietekmēs citus cilvēkus, ko es varu ieguldīt, lai šo situāciju uzlabotu. Tā atvieglosim darbu mediķiem un vairāk pasargāsim sabiedrību.» Zemessargi par iesaistīšanos saņem kompensāciju, kas paredzēta par darbu ārkārtas gadījumos.

Nedēļas nogalē, 5. un 6. decembrī, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa policisti dežurēja Grenctālē un pārbaudīja «covidpass» aizpildīšanu, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.
Bauskas iecirkņa likumsargi pastiprinātu uzmanību pievērsa pierobežas patruļai un pārbaudei, kā tiek ievēroti epidemioloģiskās drošības pasākumi «Covid-19» infekcijas izplatības ierobežošanai, proti, vai pirms ierašanās Latvijā tiek aizpildīta ieceļotāju apliecinājuma anketa personu uzraudzības informācijas sistēmā «covidpass.lv». Par minēto noteikumu neievērošanu tika sākti 30 administratīvā pārkāpuma procesi, no kuriem 17 procesi sākti pret ārvalstu pilsoņiem, bet 13 – pret Latvijas iedzīvotājiem. Visvairāk pārkāpumu tika konstatēti Bauskas novada Brunavas pagastā, Vecumnieku novada Skaistkalnes pagastā, Bauskā un Grenctāles robežkontroles punktā. Par pārkāpumiem policija piemērojusi naudas sodus – desmit eiro par katru, informē D. Kalniņa.

«Bauskas Dzīvei» par iedzīvotāju noskaņojumu pierobežā kovidkrīzes laikā Brunavas pagasta Grenctāles bibliotēkas vadītāja Baiba Kopilova atklāj, ka nereti vecāka gadagājuma cilvēki sakot, ka «jātaisa ciet robeža», tomēr kopumā gaisotne esot mierīga. «Atbalstu pastiprinātu kontroli Grenctāles robežpunktā. Ko vajag, to vajag! Pašiem jābūt piesardzīgākiem. Tomēr būs jau labi, dzīve turpinās. Grenctālē ir klusi un mierīgi,» teic B. Kopilova.


Pievieno komentāru

Komentāri 9

Jurka

Vai tas resnais vīrs,kurš bildē stāv ar puļķīti var noskriet krosu vai pievilkties? Es droši saku,ka nē,tad jautājums vai zemessargos un armijā nav normatīvi,kas jānokārto iestājoties?. Ja karš tas resnais iespējami pat paskriet nevarēs,nerunājot par ievainotā biedra panešanu. Ja nevarat savākt pilnvērtīgu,sportisku zemessardzi,tad klapējiet ciet to iestādi, Kur armijas pārvietojamie kara hospitāļi? . :))

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.08 13:51

Igoram

Kāpēc uzdodies par savu kaimiņu Jurku?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.08 15:05

Bise

Apalīši domāti reprezentācijai,lai ienaidnieks redz cik labi baro.mīnuss-viegli trāpīt.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.08 17:55

kaut kā

neredzas družiņņiks Aldonis, kas nu?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.08 17:07

haha

viss jau skaisti, šitā pat varētu dežūrēt un zagļus tvarstīt, lai neiebrauc Brunavas pagastā.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.08 19:43

Aija

Baušķenieku rējējiem būs ko noriet. Žēl .... mazs , feins novads, bet daži spēj būt tik žultaini.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.08 19:45

Gatis

To vajadzēja darīt apēram 4mēneši atpakaļ,tagad neko vairs neapstādināt!????

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.08 23:51

RP

Es arii par to pashu! Ja no tiesas bija jaapasargaa Latvija no seergas, tad shitaam aktivitaateem bija jaabuut ostaas, lidostaas un visaam robezjaam. Neticu, ka valdiibaa "straadaa" stulbenji un idioti. Izskataas, ka tiishupraat jauc gaisu ar nemitiigiem pretruniigiem riikojumiem. Pieskaitu sevi pie "videejiem praatiem", taapeec nevaru izsecinaat, kas iisti notiek un "kas tam laaciitim veederaa".

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.09 09:34

Vietējās ziņas