“Gribu būt mobils” pusfinālā uzvaras laurus plūc Lielvārdes pamatskola

Ceturtdien, 17. janvārī, Bauskas pamatskolā noslēdzās šī gada konkursa „Gribu būt mobils" pusfināla sacensības, kur savā starpā sacentās desmit komandas. Šajā posmā pārliecinošu uzvaru guva komanda „Smurfi" no Lielvārdes pamatskolas (56 punkti no maksimāli iespējamiem 66 punktiem), otrā vieta komandai „Tālbraucēju akadēmija Gemeia" no Ozolnieku vidusskolas (53 punkti). Trešo vietu izcīnīja vienība „Ziemeļblāzma" no Jaunogres vidusskolas (52 punkti), portālu informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Rolands Rumba.

Viņš pavēstīja, ka mājinieki - Bauskas pamatskolas komanda "Greda" ar 44,25 punktiem ierindojās astotajā vietā, bet Bauskas Bērnu un jauniešu centra velopulciņš, izcīnot 39, 75 punktus, palika pēdējie.

Kopumā jaunais sacensību formāts 6.-8. klašu skolēniem bijis pārsteigums un interesants izaicinājums gan skolēniem, gan pedagogiem. Spraigā cīņā katram komandu dalībniekam bija iespēja parādīt savas zināšanas un palīdzēt savai komandai ceļā uz uzvaru. Noteikums, ka atbildes uz planšetdatora bija jāsniedz noteiktā laikā, un apziņa, ka katra skolēna atbilžu kvalitāte būtiski ietekmē visas komandas rezultātu, prasīja no jauniešiem maksimālu koncentrēšanos atbildīgam darbam.

Atraktīvā saspēle ar pasākuma vadītāju Kārli Anitēnu palīdzēja izprast katra testa būtību un sagatavoties atbilžu sniegšanai. Tā kā šī mācību gada konkursa norise kardināli atšķiras no iepriekšējiem gadiem un balstās uz jauno tehnoloģiju izmantošanu, konkursa organizētājus interesēja arī skolotāju viedoklis.

Neformālās sarunās ar skolotāju Santu Mežveveri un komandu “Smurfi” izskanēja viedoklis, ka konkurss ir interesants, bērni atsvaidzināja jau uzkrātās satiksmes noteikumu zināšanas un ieguva jaunas par to, kas dzīvē mainīsies nomainot transportlīdzekļus no velosipēda uz mopēdu.

Tāpat skolēni atzina, ka pateicoties mājas darba uzdevumam, daži no viņiem tagad līdz galam izprot drošības jostu nozīmi un to ikdienā lieto transportlīdzekļos. Prezentējot sagatavotos mājas darbus, skolēni demonstrēja ievērojamas spējas būt radošiem un analītiski izklāstīt tēmu – drošības josta glāb tavu dzīvību, kā arī pasniegt to vizuāli interesanti. Redzams, ka jauniešiem ir laba pieredze uzstāties auditorijas priekšā, to uzrunājot un pārliecinot par savas idejas nozīmību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas