Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gruzijas viesi jūsmo par Bausku 2

Divas dienas pavadot Bauskā un apkaimē, pozitīvu emociju pārpilni ir sadraudzības pilsētas Hašuri (Gruzija) delegācijas dalībnieki. Ārzemju viesiem sagatavotajā programmā iekļautas gan izzinošas ekskursijas, gan ar lietderīgu informāciju piesātināti pasākumi.

Hašuri pašvaldības vadītāja vietniece Irine Gelašvili atzina, ka pirmie iespaidi ir ļoti pozitīvi. Viesi jūsmoja par moderni iekārtoto Īslīces vidusskolu, daudz atzinīgu vārdu veltīja SIA «PS Līdums» tehnikas parkam. Aizraujoša bijusi Jūrmalas un Dzintaru koncertzāles apskate. Te festivālā «Jaunais vilnis» sekmīgi uzstājušies arī Gruzijas jaunie izpildītāji. Viesi uzteica Latvijas sakoptību, milzīgo augšupeju un pārmaiņas, ko mūsu valsts īstenojusi atjaunotās neatkarības gados.

Ceturtdien, 1. augustā, Bauskas novada domes deputāti, administrācijas pārstāvji, kā arī uzņēmēji kopā ar viesiem strādāja konferencē «Attīstības sadarbība – pieredze un iespējas». Nevalstiskās organizācijas «Latvijas platforma attīstības sadarbībai» pārstāve Inga Belousa pastāstīja, ka patlaban, izmantojot Eiropas fondu līdzfinansējumu, var īstenot vairākus sadarbības projektus. Tajos piedalās arī Latvijas Ārlietu ministrija, kas noteikusi sadarbību ar Moldovu, Ukrainu un Gruziju par prioritāti. Plānotas konsultācijas par valstu savstarpējo palīdzību.

Svarīgi, lai šī sadarbība celtu sabiedrības labklājību, atzinīgi novērtējot ieceri, sacīja Gruzijas pārstāvji. Hašuri pašvaldības izglītības, kultūras, sporta un tūrisma departamenta vadītājs Nodars Kvinikadze aicināja sniegt padomus, lai viņa valsts pēc iespējas ātrāk pārvarētu problēmas, kas to nomoka kopš padomju okupācijas beigām.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks norādīja, ka Hašuri ir vienīgā no Bauskas sadraudzības pilsētām, kas nav Eiropas Savienībā, taču tas nevarot būt šķērslis sadarbībai.

Bauskas novada domes pārstāvji – priekšsēdētājs Valdis Veips, deputāti Inese Dombrovska un Uldis Kolužs – Hašuri viesojās 2011. gada septembrī, tad tika parakstīts pašvaldību sadraudzības līgums.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

???

Bauska ir vienīgā no Hašuri sadraudzības pilsētām,kas ir Eiropas Savienībā ?

pirms 7 gadiem, 2013.08.02 13:54

>

Hašuri sadraudzības pašvaldība ir Radvilišķi Lietuvā.

pirms 7 gadiem, 2013.08.02 16:14

Vietējās ziņas