Gurķu raža par desmitdaļu mazāka 2

Iecavas novada saimniecībā «Liepziedi» šogad gurķu un kabaču raža būs par desmitdaļu mazāka nekā pērn, lēš saimnieks Egils Druviņš.

«Pavasaris dārzeņiem šogad bija pasmags, vēss, bija ilgāk jāsilda apkurināmās gurķu siltumnīcas. Kabači laukā brieda lēnāk, tomēr jūlijs un augusts augšanu izlīdzināja,» raksturo zemnieks, «kopumā gurķu un kabaču raža ir ap 10% mazāka nekā pērn, taču finansiāli to nedaudz kompensēs mazliet augstāka vidējā cena.»

Laistīšana un piebarošana ritējusi tāpat kā citus gadus, jo «ar pliku ūdeni nekas neaug», pasmaida saimnieks. Apsildei «Liepziedos» izmanto limitētu malkas daudzumu, jau tagad iegādāts kurināmais nākamajam gadam, lai malka būtu sausa. Saimniecībā apkurināma ir puse no aptuveni pieciem hektāriem segto platību.

«Sezonas rezultātu varēs pateikt rudens beigās, jo septembrī gurķi vēl ražo,» saka E. Druviņš, «samazinājums nav nopietns, tas saimniecībai nekaitēs. Turpinām sadarbību ar lauksaimniecības kooperatīvu. Tikai kopīgi organizējot pārdošanu, varam turpināt ražot apstākļos, kad tik daudz dārzeņu ieved no Polijas un Ukrainas.»

Iecavnieks novērojis, ka vietējo garšu un aromātu pircēji novērtē arvien vairāk, taču «tikai tikmēr, kamēr cena ievestajai produkcijai nav divreiz zemāka nekā latviešu gurķiem». Tirgū liela ietekme ir cilvēku maksātspējai, secina dārzeņu ražotājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

gurķu karaļa konkurents

Štrunts ka raža mazāka. Galvenais visus apkārtējos pakvēpināt ar ierobežoto malkas daudzumu. Un arī pašiem gurķu zupu nesanāk uzvārīt!

pirms 5 gadiem, 2015.09.06 18:47

bbb

Skaudīgs cilvēks tu esi...

pirms 5 gadiem, 2015.09.08 15:12

Vietējās ziņas