Iebilst pret komunālo maksājumu dotēšanu Bauskas novadā 5

Vairāk nekā 40 procentu izdevumu par Bauskas novada iedzīvotāju saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem tiek dotēti no pašvaldības budžeta. Tā finanšu komitejas sēdē pagājušajā nedēļā pavēstīja Bauskas novada domes izpilddirektore Dagnija Ludrika.Šajā gadā novada pagastos kopā par dažādiem komunālajiem pakalpojumiem plānots tērēt 488 584 latu. Dotācijām no vispārējiem ieņēmumiem plānots izlietot 202 771 latu. Vērtējot šī gada budžeta tēriņus, vairāku pagastu pārvaldniekiem nācās uzklausīt pārmetumus par nepietiekamo darbu, iekasējot naudu no iedzīvotājiem.  Īpaši skarbus vārdus pagastu pārvaldniekiem veltīja deputāts Alvis Feldmanis: «Komunisms ir beidzies, atmiņām par kolhozu laikiem arī jāizgaist. Cik ilgi vēl pagastos domā dotēt komunālo saimniecību?» Viņš arī sacīja, ka Bauskā un Īslīces pagastā, kur izveidotas SIA, no pašvaldību budžeta komunālā saimniecība netiek dotēta. Līdz šim par nepietiekami risinātu šo jautājumu atzina arī novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips. Savukārt deputāts Gintauts Tarvids uzskata, ka jādomā par novada komunālās saimniecības reorganizāciju. Viens no variantiem - veidot vienotu uzņēmumu, kas nodarbotos ar pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem. Tādējādi samazinātos administratīvie izdevumi. Būtu jāveido pēc iespējas vienlīdzīgākas pakalpojumu pieejamības iespējas, arī maksa par tiem. Izskanēja iebildes, ka to paveikt nav tik vienkārši, jo infrastruktūra pagastos ir ļoti dažāda.  Tomēr uzstādījums pagastu pārvaldniekiem palika - strādāt aktīvāk un panākt komunālo pakalpojumu dotāciju apjoma samazināšanu.   

Pievieno komentāru

Komentāri 5

īslīciete - lotei

Vai tev šķiet pareizi, ka mēs te Īslīcē un arī Bauskā paši apmaksājam komunālos izdevumus pilnībā, bet citos pagastos (mūsu pašu novadā) to izdara par novada nodokļu maksātāju kopīgo naudu? Atbalstu deputātus. Protams, ka trūcīgos vajag atbalstīt gan pagastos, gan pilsētā, bet tas jādara savādākā veidā, nevis kaut ko dotējot.

pirms 11 gadiem, 2010.02.23 14:34

acs

Neieredzu šīs valsts pārvaldi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.02.23 14:06

Kartels

Tikai nestāsti pasakas, ka iztiec ar 1kb/m ūdens. Vai nu tev skaitītājs totāli melo,vai
arī esi tāds kniipstanga,ka uz savas kakas tualetē lej virsū ūdeni,ar kuru jau nomazgāji traukus!
Normāli uz cilvēku iziet 2-2.5kubikmetri,diži nelaistoties un neejot vannās bet īslaicīgās dušā,kur patēriņs ir niecīgs.

pirms 11 gadiem, 2010.02.23 12:37

lote

Nu gan atraduši pasaules noziegumu,ja pagasti palīdz saviem iedzīvotājiem samaksāt komunālos maksājumus no budžeta naudas,bet kad paši deputāti un citi darbinieki saņem neadekvāti lielas algas un dodas pieredzes apmaiņas braucienos no budžeta naudas,ta redziet nav nekas.Kāda vella pēc tad mums vajadzīgas tās pārvaldes un visi deputāti?

pirms 11 gadiem, 2010.02.23 09:24

kuks

Kurš tad no deputātiem būs komunālo pakalpojumu sniedzējs?Jau izlēmāt-Tautas kalpiņi?
Varbūt kādā no rakstiem paskaidrosiet tādu lietu. ja dzīvoklī ir tikai aukstais ūdens kuru mēnesī pēc skaitītāja iztērē 1 kubikmetru kā var sanākt ka PODĀ pēc komunālo pakalpojumu aprēķina nonāk 3-5 kubikmetri?diezvai pats resnākais deputāts mēnesī var vienu kubu nolikt PODĀ neskaitot iztērēto ūdeni.Lūk tā!

pirms 11 gadiem, 2010.02.23 00:12

Vietējās ziņas