Iecavā aicina tikties ar Noru Ikstenu

Nākamceturtdien, 20. februārī, Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā ikviens interesents aicināts uz tikšanos ar rakstnieci Noru Ikstenu. Šī būs sestā tikšanās reize ar rakstnieku bibliotēkas projektā «Tikšanās ar grāmatu sērijas «Mēs. Latvija, XX gadsimts» autoriem», portālu informēja Iecavas bibliotēkas vadītājas pienākumu izpildītāja Jolante Ignate.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Iecavas novada pašvaldība.

Nora Ikstena ir viena no pazīstamākajām 21. gadsimta latviešu rakstniecēm. Literātes gaitas sāka ar pirmskara rakstnieces un politiķes Annas Rūmanes-Ķeniņas biogrāfiju, kam sekoja arī citu rakstnieku biogrāfijas, piemēram, Māras Zālītes, Imanta Ziedoņa, Regīnas Ezeras un citu. Turpinājusi rakstīt īsprozu un romānus – «Dzīves svinēšana», «Jaunavas mācība», «Amour Fou», «Vīrs zilajā lietusmētelītī» u. c. Viņas darbi tulkoti angļu, vācu, franču, krievu, igauņu, lietuviešu, dāņu, zviedru un gruzīnu valodā.

Rakstniece ir Latvijas Literatūras gada balvas, Spīdolas stipendijas, Baltijas asamblejas balvas un laikraksta «Diena» Gada balvas kultūrā ieguvēja.

2015. gadā vēstures romānu sērijā «Mēs. Latvija, XX gadsimts» klajā nākušais Noras Ikstenas romāns «Mātes piens» strauji iekaroja lasošās publikas interesi un notur to vēl joprojām. Tas vēsta par vienas dzimtas triju paaudžu sieviešu likteņiem pēckara Latvijā, īpaši izgaismojot 20. gadsimta 70. un 80. gadus. Visu romāna tekstu caurauž sievietes atteikšanās – no vīra un tēva, no sapņiem un iecerēm, no darba un uzskatiem, no draugiem un tiem, kurus mīlam. Šajā visu paaudžu sieviešu sāpju ceļā ļoti spēcīgs ir piedošanas motīvs. Romāns nominēts Latvijas Literatūras gada balvai, tulkots krievu un angļu valodā.

Tikšanos vadīs kultūržurnāliste Liega Piešiņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas