Iecavā apskatāma vietējās amatiergleznotājas darbu izstāde 2

Gada tumšākajā laikā, īsu brīdi pirms Zvaigznes dienas, 4. janvārī, Iecavas kultūras namā tika atklāta Silvas Siņavskas gleznu izstāde «Ar eņģeļa pieskārienu».

Silva ir dzimusi un augusi Iecavā, te arī ieguvusi pamatskolas izglītību, tad gan visi ceļi veduši uz Rīgu, kur sākusies īsta pieaugušo dzīve. Izstādes atklāšanas uzrunā māksliniece ar dzirkstošu humoru, gaišu optimismu un veselīgu pašironijas devu stāsta par saviem radošajiem meklējumiem. Vērīgs klausītājs vai tikai tuvs draugs nešaubīgi var nojaust, ka aiz šķietamā viegluma slēpjas dzīves pieredze un darbs.

Silva par sevi saka: «Man dzīvē vienmēr ir bijusi vēlme atrast sevi, izjust sevi un būt saskaņā ar sevi. Es izaicināju pati sevi pamēģināt ko uzgleznot. Kad tad vēl, ja ne tagad?! Paņemot rokās otu, es it kā ieslīdu citā pasaulē, aizmirstot visas ikdienas rūpes. Es izjūtu katru otas triepienu.» Gleznošanai māksliniece pievērsusies 45 gadu vecumā, kad sapratusi, ka tas viņai lieliski padodas un katrs jauns darbs dod gandarījumu.

Kad nācis izaicinājums pamēģināt gleznot, tas ticis varonīgi pieņemts – Silva ir satikusi savu zīmēšanas skolotāju Baibu Līmani studijā «Izo Art», kur gleznošanu profesionāli mācās nu jau otro gadu. Pašlaik viņa dēvē sevi par amatiermākslinieci, strādā eļļas tehnikā – izstādē apskatāmi 30 darbi, kas tapuši pēdējo divu gadu laikā. Silvas ikdiena paiet nebūt ne ar mākslu saistītā darbā, bet visi plāni, idejas un sapņi ir saistīti ar gleznošanu: uzgleznot savu portretu, apgūt jaunu materiālu – zeltu, kā arī sākt strādāt akvareļa tehnikā.

Sveikt mākslinieci bija ieradies sirsnīgs atbalstītāju pulks – dzīvesbiedra vecvecāki no Bauskas, klasesbiedri no mīļās, nevaldāmās, bet draudzīgās 8.e klases, draugi no Baldones, kaimiņi no Rīgas, Iecavas amatiermākslinieks Vilis Zeps un, protams, izstādes iedvesmotājas biedrības «RaDam» pārstāves Gita Kravala un Ginta Zaumane.

Izstāde ir atvērta Iecavas kultūras nama darba laikā vai arī pasākumu norises laikā, tās apmeklējums ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ināra

Paldies par jauku ieskatu pozitīvā pasākumā!

pirms gada, 2020.01.06 21:51

Vietējās ziņas