Iecavā atkal mainās ģimenes ārstes 2

Iecavas Veselības centrā (IVC) atkal mainījušās ģimenes ārstes – Samantu Mārtiņu decembrī nomainījusi Signe Novika.

Kādas ģimenes vecāki «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka paši un vairāki bērni ik pēc pusgada vai gada jāpārreģistrē pie cita ārsta, tāpēc radušās šaubas par uzticamu veselības aprūpes pakalpojumu. Cilvēki apsverot iespēju reģistrēties pie ģimenes ārsta kaimiņu novadā, jo neesot pārliecības, ka jaunā daktere strādās pietiekami ilgi.

Iecavas veselības centra direktors Sandris Kaidaks apstiprina ārstu maiņu, paskaidrojot: «Dakterei Mārtiņai Nacionālais veselības dienests piedāvāja prakses vietu kārotajā Jelgavā. No šāda piedāvājuma daktere atteikties vienkārši nespēja. Arī daktere Signe Novika ir no Jelgavas. Neizslēdzu iespēju, ka pēc kāda laika Nacionālais veselības dienests atkal būs spiests meklēt ģimenes ārstus, lai nodrošinātu lielo pilsētu un novadu pieprasījumu. Tad līdzīgi piedāvājumi tiks izsūtīti visiem gaidīšanas rindā esošajiem primārās veselības aprūpes ārstiem.»

S. Kaidaks ir pārliecināts, ka situācija ar ģimenes ārstiem Iecavā stabilizēsies, līdzko rezidentūru būs beiguši novadā dzīvojošie speciālisti. Direktors apstiprina, ka pārreģistrācija pie jaunās ārstes ir vajadzīga, ja pacienti vēlas saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, taču «nekādā veidā ārstu maiņa nav saistāma ar saņemtā pakalpojuma uzticamību».

«Visi Iecavas Veselības centrā strādājošie ģimenes ārsti ir sertificēti specialitātē. Normatīvie akti neliedz pacientiem izvēlēties jebkuru praktizējošu ģimenes ārstu Latvijā, tā ir pacienta brīva izvēle. Vajadzētu gan šādu soli pamatīgi apsvērt no dažādiem aspektiem un precizēt, uz kādiem noteikumiem sadarbība ar kaimiņu novada ģimenes ārstu balstīsies,» iesaka vadītājs.

Jau vēstīts, ka pēdējo gadu laikā IVC vairākkārt mainījušies vairāki ģimenes ārsti. Dakteru skaits IVC un pāris privātpraksēs kopumā atbilst novada iedzīvotāju skaitam.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Nav un nebūs

Laidiet vienreiz ģimenes ārstus brīvībā no centra. Lai strādā paši par sevi, tāpēc masveidā iet prom. Kāpēc jāstrādā ar starpnieka palīdzību.

pirms 5 gadiem, 2015.12.16 15:22

sistēma

Tie, kas var un grib un ir vietējie , tā jau strādā.. tie, kam IVC ir silta vietiņa tuvu Rīgai, lai sagaidītu sev kāroto prakses vietu, nav ieinteresēti te veidot ko savu, neviens viņus netur, tā ir viņu izvēle, jā, cieš pacienti.. tāda sistēma, kas to atļauj..

pirms 5 gadiem, 2015.12.17 11:46

Vietējās ziņas