Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā atklāj ilgi gaidīto sporta bāzi 5

Šodien jaunbūvētajā stadionā pie Iecavas vidusskolas ir svētki – ar starptautiskām vieglatlētikas sacīkstēm oficiāli atklāj ilgi gaidīto sporta bāzi.

Sporta skolas un vidusskolas audzēkņi, kā arī citi sportotgribētāji stadiona skrejceļus jau paguvuši nedaudz iemēģināt, jo aprīlī tas bija atvērts izmēģinājuma režīmā.

«Aprīkojums ir kārtslēkšanai, tāllēkšanai, diska un vesera mešanai, lodes grūšanai. Viss vēl nav izpakots,» stāsta stadiona pārvaldnieks Valdis Šusts. Ir ratiņi disku, šķēpu pārvadāšanai, nojumes sportistiem. Šodienas sacensības ir kā ģenerālmēģinājums, lai varētu saprast, cik sportistu stadions var uzņemt, kā labāk organizēt sacīkstes. Vasarā plānots aizvadīt vienu no Latvijas Vieglatlētikas savienības kausa izcīņas posmiem.

Sacīkstēs sporta kompleksā «Iecavas stadions» piedalīsies Iecavas, Vecumnieku, Bauskas, Jelgavas, Jaunjelgavas, Salaspils, Dobeles, Jēkabpils, Aizkraukles, Rīgas, Kuldīgas, Saldus sporta skolu vieglatlēti, kā arī Lietuvas sportisti no Panevēžas un Klaipēdas, Kaļiņingradas vieglatlēti no Krievijas. Kāds Iecavā uzaudzis sportists «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka ar prieku iemēģinās jauno skrejceļu, jo vairākus gadus sliktās sporta bāzes dēļ šeit nestartēja.

Sacīkstes būs vienlaikus Iecavas novada sporta skolas «Dartija» sezonas atklāšanas sacensības vieglatlētikā A grupas jauniešiem un jaunietēm, junioriem un juniorēm. «Inventārs ir, atliek vienīgi trenēties. Jaunie vieglatlēti prasmes stadionā pilnveido jau gandrīz mēnesi,» saka treneris Elmārs Gāga.

«Izjūtas ir lieliskas. Sen gribējās, lai Iecavā būtu savs stadions. Tagad tas te ir – tepat pie mājām var nodarboties ar sportu,» saka vidusskolas 12. klases audzēknis Daniels Cjaputa. Puisis trenējas 100 un 200 m sprintā. Viņš uzskata, ka labā bāze ļaus uzlabot rezultātus un iecavnieki varēs parādīt savas patiesās spējas līdzjutējiem.

Sporta bāzes atklāšanas ceremonijā skatītājus priecēs Iecavas vidusskolas deju kolektīvs un Vecumnieku novada Skaistkalnes pūtēju orķestris, novada pašvaldības, sporta nevalstisko organizāciju, stadiona būvniecībā piedalījušos uzņēmumu pārstāvji. 7. jūnijā te pirmo reizi notiks tradicionālie Iecavas novada sporta svētki.

Ilgi gaidītā stadiona būvniecība neritēja vienkārši, līdzīgi kā tas jau iepriekš pieredzēts Iecavas domes objektos. Joprojām neatbildēts ir jautājums, kāpēc patiesi vajadzīgajai infrastruktūras būvei neatrada Eiropas fondu finansējumu, kaut iepriekš daudzās pašvaldībās ar atbalsta naudu uzceltas pat sporta halles, baseini u. c. Pilnībā par nodokļu maksātāju naudu finansētie būvdarbi nesākās laikus, pašvaldības atbildīgajām amatpersonām skaidrojot, ka tos novilcina ģenerāluzņēmējs «Reaton-RERE04».

Objektu bija paredzēts nodot ekspluatācijā pirms šī mācību gada sākuma, taču to nācās atlikt, jo bija nepareizi ieklāts asfalts, kas liedza uzlikt speciālo segumu. Joprojām nav noskaidrots, kas atbildīgs par nepareizi izpildīto darbu, ko pēc tam nācās labot. Pašvaldības vadība rudenī skaļi paziņoja, ka iekasēs no būvniekiem soda naudu par līguma termiņa pārsniegšanu, tomēr pēc vēstuļu apmaiņas tas nenotika.

Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Jakovļeva tagad paskaidroja, ka līgumsoda iekasēšanai tomēr nav bijis pamata, jo būvfirma kopā ar būvuzraugu konstatējusi asfalta segumam piegādātā materiāla neatbilstību. Pret piegādātāju būvfirmas apakšuzņēmējs iesniedzis prasību tiesā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Iecavas novada dome

Publikācijā minētais izteikums: "īgumsoda iekasēšanai tomēr nav bijis pamata, jo būvfirma kopā ar būvuzraugu konstatējusi asfalta segumam piegādātā materiāla neatbilstību. " nesakrīt ar informāciju, kura tika žurnālistei nosūtīta uz e-pastu. Sabiedrisko attiecību speciālists sagatavoja informatīvu materiālu par soda procentiem un izlīguma summu, kuru iekasēja no pilnsabiedrības “Reaton-RERE04”, savukārt “Bauskas Dzīve” materiālā informācija ir nepareiza, proti, publikācijā rakstīts pretējais, ka Iecavas novada dome neesot uzskatījusi par nepieciešamu iekasēt līgumsodu.

Veicot asfaltbetona ieklāšanas darbus, pilnsabiedrība „REATON-RERE04” kopā ar
būvuzraudzību konstatēja, ka pilnsabiedrības biedra SIA „RERE04” piesaistītajam apakšuzņēmējam SIA „Latvijas ceļu būve” tika piegādāts līguma noteikumiem neatbilstošs materiāls, tādēļ tika nolemts pārtraukt asfalta ieklāšanu, jo saprotams, ka ar neatbilstoša asfalta maisījumu nav iespējams kvalitatīvi turpināt būvniecību. Asfalta piegādātājs ir SIA „Mobil Asfalts”, pret kuru SIA „Latvijas ceļu būve” iesniedza prasību tiesā. 15.10.2013. domes sēdē tika nolemts ieturēt no pilnsabiedrības „REATON-RERE04” līgumsodu 10 % apmērā no kopējās līgumcenas. Līgums ar “Reaton-Rere04” tika noslēgts par Ls 120 2634,58. 1. novembrī Iecavas novada dome, pamatojoties uz “Reaton-RERE04”, 31. oktobra vēstuli, kurā tika izteikts lūgums tomēr samazināt līgumsoda apmēru un noteikt to 5% apmērā, pieņēma lēmumu par izlīgumu ar pilnsabiedrību LVL 60 131,73 apmērā naudas izteiksmē. Pilnsabiedrība nekavējoties atmaksāja sagatavoto rēķinu.

pirms 6 gadiem, 2014.04.30 09:51

ž...as

paviršie neprofesionālie ž...as

pirms 6 gadiem, 2014.04.30 22:55

Ivars

Kāda starpība ko saraksta žurnālisti, galvenais, ka pašiem savs stadions. Laimīgie!

pirms 6 gadiem, 2014.05.01 07:26

koļa

Bet mēs gribējām baseinu:(

pirms 6 gadiem, 2014.05.02 11:09

Hokejists

...bet es ledushalli! :/

pirms 6 gadiem, 2014.05.02 15:40

Vietējās ziņas