Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā atvērs bērnudārza «Cālītis» jaunās grupas 6

Pirmdien, 16. septembrī, pulksten 9.15, svinīgi pārgriežot lentu, tiks atklātas jaunbūvētās moduļu ēkas pie bērnudārza «Cālītis», kur atvērs trīs papildu grupas.

Līdz ar jauno grupu atvēršanu, kurās katrā ir vieta 24 bērniem, teju likvidēta vēl pērn Iecavas novadā reģistrētā vairāk nekā 100 bērnu rinda uz vietu bērnudārzā. Pašvaldības izglītības speciāliste Valda Liekne septembra domes sēdē informēja, ka bez vietas pagaidām ir 15 bērnu 1,5 – 2 gadu vecumā. Viņiem to nevar piedāvāt moduļu ēkās, jo tur katrai grupai ir viena telpa, bet mazāko bērnu grupu standarti pieprasa atsevišķu guļamistabu.

Jau pirmajā dienā jaunajās grupās iekārtosies bērni, viņu skolotājas un auklītes, «Bauskas Dzīvei» apstiprināja «Cālīša» vadītāja Ingūna Lāce. Viņa domes sēdē informēja, ka jaunajās grupās kopumā būs 53 bērni, brīvas ir vēl 19 vietas. Uzņemti visi trīs un četrus gadus vecie rindā reģistrētie bērni. Vietas bērnudārzā nodrošinātas visiem piecus un sešus gadus vecajiem bērniem, kam jāapgūst obligātā pirmsskolas izglītības programma.

Vairāki deputāti domes sēdē norādīja, ka ar jaunbūvētajām telpām bija paredzēts rindu likvidēt pilnībā, pārmetot nepietiekami labu plānošanu. V. Liekne un I. Lāce norādīja, ka tik precīzi situāciju nevar paredzēt, jo tā mainās – ģimenes ne tikai pārceļas ar visām atvasēm uz ārzemēm, bet arī maina dzīvesvietu Latvijas teritorijā, vai vienkārši izlemj vēl gadu paturēt bērnu mājās, ja ir, kam to pieskatīt.

Deputāti apsprieda iespēju atrast vietu šiem 15 bērniem citur, piemēram, mainot vietām dažāda vecuma grupas «Cālītī» un otrā Iecavas bērnudārzā «Dartija». «Dartijas» vadītāja Irīna Freimane gan «Bauskas Dzīvei» sacīja, ka tam diez vai piekristu bērnu vecāki, kuriem ir tiesības izvēlēties savai atvasei piemērotāko izglītības iestādi.

Jau vēstīts, ka moduļu būvētāji SIA «NEWCOM Construction» vasarā bija aizkavējuši darbu grafiku, jo netika laikus piegādāti materiāli. Augustā darbi ritējuši ļoti intensīvi, arī brīvdienās, iepriekš «Bauskas Dzīvei» stāstīja I. Lāce. Bērnudārza papildu būvju līguma kopsumma ir 368 532,06 lati bez pievienotās vērtības nodokļa, pašvaldība daļu līdzekļu aizņēmusies no Valsts kases.

«Cālīša» virtuvē šovasar uzstādītas jaunas, jaudīgākas iekārtas, jo tagad būs jāgatavo ēst lielākam bērnu skaitam. Pirmsskolas izglītības iestādē tagad būs vairāk nekā 200 audzēkņu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

123

kāda lūdzu ir vienas dienas maksa šajā dārziņā?

pirms 7 gadiem, 2013.09.16 21:34

bērna mamma

1-1.5gadi 0.90sant
pārējie 1.20ls

pirms 7 gadiem, 2013.09.18 09:16

mamma

1.5-3 gadiem 90 sant
3-6 gadiem 1ls par esanu + 2 ls katru menesi

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 00:08

mammīte

Ko nozīmē +2ls? NEDRĪKST vākt grupas naudu. Ar visu ir jānodrošina pašvaldībai.

pirms 7 gadiem, 2013.09.25 12:24

mamma

tā NAV grupas nauda!!!! citāts no PII nolikuma, kurš atrodams iecava.lv:
2. Pamatojoties uz Iecavas novada Domes 2004.g.11.05. lēmumu „Par maksas pakalpojumu sniegšanu PII „Cālītis" , noslēdzot ar vecākiem vienošanās līgumu, iestāde ir tiesīga saņemt samaksu materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai Ls 2,00 mēnesī neatkarīgi no apmeklēto dienu skaita.

pirms 6 gadiem, 2013.09.26 09:39

mammīte

Tā viņi sevi nodrošina. Pēc vispārējā izgl. likuma - NEDRĪKST vākt NEKĀDU naudu NEKĀDIEM līdzekļiem

pirms 6 gadiem, 2013.09.26 13:08

Vietējās ziņas