Iecavā bērni izbauda tematiskās nedēļas

Šonedēļ sācies Iecavas jauniešu centra (IJC) ceturto gadu pēc kārtas rīkotais pasākums «Vasaras raibumi. Rada 2019», informē IJC vadītāja Ilze Usāne.
No 9. līdz 12. jūlijam norisināsies «Vasaras raibumi. Kustība 2019», savukārt no 29. jūlija līdz 1. augustam interesenti piedalīsies pasākumā «Vasaras raibumi. Daba un vide 2019». Tematiskajām nedēļām var pieteikties 8 – 12 gadus veci bērni, kas deklarēti Iecavas novadā.

Šo nedēļu mērķis ir veicināt Iecavas novada bērnu un jauniešu aktivitāti, interesi par aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, daudzpusīgu zināšanu un prasmju apgūšanu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, kā arī stiprināt jaunatnes darba tradīcijas pirmsjauniešu vecumā, stāsta I. Usāne. Atsaucība šogad bijusi ļoti liela, jo pieejamās 16 vietas piepildītas rekordlaikā – nepilnās desmit minūtēs. Pieteikšanās otrā kārta uz «Vasaras raibumi. Kustībā 2019» un «Vasaras raibumi. Dabā un vidē 2019» sāksies 26. jūnijā plkst. 8.

Vasaras tematiskās nedēļas ir balstītas uz pieredzes izglītības četriem pamatprincipiem:
- mācīties būt – apzināties sevi, savu vietu pasaulē un spēju realizēt sevi;
- mācīties būt ar citiem – pieņemt apkārtējos un sadarboties ar tiem;
- mācīties darot – iegūt dažādas prasmes un iemaņas praktiskā rīcībā;
- mācīties mācīties – apgūt prasmes, analizēt savu pieredzi, gūt jaunas zināšanas, atrast informāciju un spēt to izmantot, nonākot jaunās dzīves situācijās.

«Šogad «Vasaras raibumi. Rada 2019» radīšanā ir iesaistījušies jaunieši, kuri pie mums strādā programmā «Skolēnu nodarbinātība vasaras brīvlaikā», – Annija Lazdiņa, Viktorija Celitane un Matīss Bolšteins, kas veido jaunas neformālās mācīšanās metodes, pielāgo esošās, lai radītu jaunu piedzīvojumu mazajiem novadniekiem. Jaunieši ir sagatavojuši uzdevumus gan individuāli, gan komandās, lai veicinātu spēju sadarboties, komunicēt un sadzirdēt. Bērniem būs iespēja izmēģināt sevi improvizācijas teātrī, radošos uzdevumos, kā arī doties aizraujošā ekskursijā uz Jaunjelgavu, kur viesosimies pie biedrības «Radi», kuras vīzija sakrīt ar šīs nedēļas tēmu «Par mācīšanu un mācīšanos. RADĪT!». Izzināsim, kā radīt zaļāku dzīvesveidu, sperot pa  mazam solim,» atklāj I. Usāne.

Kustības nedēļā tiks izbaudīts, ko nozīmē ļauties kustībai, sadarbībai, draudzībai un dažādiem sporta veidiem – tradicionāliem un mazāk tradicionāliem. Tiks atklātas komandas darba spēks un «noķerts» kāds kustīgs piedzīvojums.

Daba un vide nesīs darbošanās prieku pie dabas – saklausīt, izjust un strādāt ar dabas materiāliem. Apgūt jaunas zināšanas par otrreiz izmantojamiem materiāliem un pārvērst tās prasmēs un soli tuvāk zaļākai domāšanai.

«Gribētu teikt, ka ikkatrs gads ir atšķirīgs un piedzīvojumu pilns, divu vienādu gadu nav, mainās grupas, uzdevumi un kopējā sinerģija. Ieguvums ir atkarīgs no paša, ja bērns ir atvērts mācīšanās procesiem, tad pēc vasaras tematiskajām nedēļām viņš prom dodas drosmīgāks un ar «uzlādētām baterijām»,» teic IJC vadītāja.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas