Iecavā dedzis divstāvu dzīvojamās mājas jumts

Iecavas novadā 18. aprīlī divstāvu dzīvojamajā mājā uz plīts bija piededzis ēdiens 0,1 m2 platībā, savukārt Iecavā dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts 15 m2 platībā, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās indīgi dūmi. Cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Ja šādus nelielus ugunsgrēkus savlaicīgi nepamana, cilvēks zaudē samaņu un pēc brīža iet bojā. Tieši dūmu detektors ir tas, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu un ļauj cilvēkiem izglābties.

Aizvadītajās trijās diennaktīs ugunsdzēsēji-glābēji Zemgalē dzēsa 17 kūlas ugunsgrēkus, tai skaitā Iecavā kūla dega 400 m2 un 500 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – nodedzinātas ēkas un automašīnas, cietuši cilvēki un izdeguši vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt! Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.
Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 17. aprīļa plkst. 6.30 līdz 20. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 42 izsaukumus, no tiem 30 uz ugunsgrēka dzēšanu un 12 uz glābšanas darbiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas