Iecavā deg dzīvojamā māja

Aizvadītajā diennaktī, laikā no 20. februāra plkst. 6.30 līdz 21. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 12 izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens izsaukums bija maldinājums. Par to informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

21. februārī plkst. 4.11 VUGD saņēma informāciju, ka Iecavas novadā dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Viens no pirmajiem notikuma vietā ieradās Iecavas posteņa vada komandiera vietnieks, kurš dzīvo netālu un kuram šonakt bija brīvdiena. Pamanot ugunsgrēka izcelšanos, viņš steidzās uz degošo māju, jo zināja, ka tā ir apdzīvota. Pie degošās ēkas viņš pamanīja cietušo un pārvietoja viņu tālāk no liesmām. Kad ieradās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, viņš cietušo nodeva mediķiem.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka vienstāva koka dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu pilnā platībā. Spēcīgā vēja ietekmē pastāvēja liesmu izplatīšanās draudi arī uz netālu esošo ēku. Kopējā degšanas platība bija 100 m2. Plkst. 5.46 ugunsdzēsējiem-glābējiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos, bet dzēšanas darbi vēl turpinās. Notikuma vietā strādā Iecavas, Bauskas, Vecumnieku un Baldones ugunsdzēsēji-glābēji.

Cietušais vīrietis vidēji smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā, šorīt vēl notikuma vietā dežurēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi, kamēr darbi tiks pabeigti, informē Ilona Indriksone, NMPD Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas