Iecavā dūmu detektors brīdina par ugunsgrēku daudzdzīvokļu mājā

Vakar pēcpusdienā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Iecavu, kur četrstāvu dzīvojamā namā bija izcēlies ugunsgrēks un nostrādājis dūmu detektors, portālu informēja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Pulksten 16.16 Iecavas un Vecumnieku ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz četrstāvu dzīvojamo māju Iecavā, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Par ugunsgrēka izcelšanos mājas saimnieci brīdināja dzīvoklī uzstādītais dūmu detektors.

Viņas palīdzības saucienus izdzirdēja kaimiņi, kas atsteidzās palīgā un vēl pirms ugunsdzēsēju-glābēju ierašanās ar ugunsdzēsības aprātu apdzēsa liesmas. Dzēšanas darbu laikā šie divi cilvēki cieta un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. Ierodoties notikuma vietā un pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka trešā stāva dzīvoklī bija degusi uz virtuves durvīm pakārta sega, durvis un siena kopumā 3 m2 platībā. Ugunsdzēsēji-glābēji izvēdināja telpas un pārbaudīja pārējos dzīvokļus. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 16.57. Dzīvoklī uzstādītais dūmu detektors un kaimiņu atsaucība, iespējams, novērsa lielāku nelaimi.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Tieši dūmu detektors savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu un ļauj cilvēkiem izglābties.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 22. jūlija plkst. 6.30 līdz 23. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus, no tiem divus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas