Iecava – «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» Zemgales plānošanas reģionā 7

Noslēdzies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūras rīkotais konkurss «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019».  Pirmdien, 16. decembrī, svinīgā pasākumā Latvijas Mākslas akadēmijā paziņoti konkursa rezultāti. Galveno balvu un titulu «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019» ieguvusi Līvānu novada pašvaldība, savukārt titulu «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» Zemgales plānošanas reģionu pašvaldību grupā un naudas balvu 15 000 eiro ieguva Iecavas novada pašvaldība.

Šogad konkurss «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» noritēja trešo reizi. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, pašvaldības konkurēja sadalījumā pa plānošanas reģioniem, līdz ar to laureātu skaits, tāpat kā balvu fonds 2019. gada konkursam, krietni pieauga, sasniedzot 132 000 eiro, neieskaitot lieldrauga un atbalstītāju ieguldījumu, norādīja ministrijā.

Konkurss norisinājās trīs kārtās. Lielāku punktu skaitu varēja saņemt tās pašvaldības, kas aizpildīja pieteikuma anketu un aktīvi piedalījās konkursa informatīvajā kampaņā. Konkursā tika vērtētas visas Latvijas pašvaldības, to salīdzināšanai tika ņemta vērā gan pieejamā informācija par pašvaldībām, gan to iesniegtā informācija – statistikas dati, demogrāfiskie rādītāji, pakalpojumu skaits un atbalsts, ko pašvaldības sniedz ģimenēm ar bērniem, kā arī iedzīvotāju balsojuma rezultāti, kuri atspoguļoja arī balsotāju viedokli par pašvaldībām.

Otrajā kārtā izvirzītas 25 pašvaldības, trešajā kārtā – 10 vietvaras, tajā skaitā Iecavas novads. Finālistes konkursa vērtēšanas komisija apmeklēja klātienē, lai personīgi pārliecinātos par pašvaldību rūpēm par ģimenēm ar bērniem. Katrai no pašvaldībām bija iespēja izcelt labākos piemērus, kā tās spēj piesaistīt novadam iedzīvotājus, uzlabot tiem dzīves kvalitāti, piedāvāt atbalstu dažādās dzīves jomās un situācijās.

«Pateicamies visām pašvaldībām par viņu pūlēm veidot novadu ģimenēm draudzīgu. Dalība konkursā «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» ir lieliska iespēja arī iedzīvotājiem novērtēt pašvaldības  centienus un tās darbu, parādot virzienu, uz kuru tiekties nākotnē. Arī šogad pašvaldības spēja pārsteigt konkursa vērtēšanas komisiju, pierādot, ka ģimenēm draudzīgas ir tās pašvaldības, kurās vietējā kopiena ir ieinteresēta dzīvot labāk, un to pierāda iedzīvotāju, uzņēmēju un pašvaldības veiksmīga sadarbība, kāda tā ir Līvānu novadā. Paldies par lielisko sniegumu un mērķtiecīgu virzīšanos Latvijas iedzīvotāju izaugsmes un labklājības labā!» apbalvošanas pasākumā paziņoja VARAM ministrs Juris Pūce.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

tiešām?

kuras tad ir tās ģimenes, kam it visi locekļi "budžeta maizē", sākot ar vecmāmiņu un beidzot ar mazdēliņu, tiešām Bauska parspēta?

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.17 09:32

protams

Iecava vnk prot sevi labāk pasniegt. Bet būtiski uzsvērt, ka nevarētu kaut ko pasniegt, ja galīgi nekā nebūtu - tātad, malači

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.17 09:53

Nopietnie Vecumnieki

Papīrs pacieš visu. Bet ja nopietni-Iecavā ir labi bērnudārzi

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.17 10:29

Esmeralda

Kapēc mūsu pašvaldības vadītājam blakus stāv Korejas vēstniecības darbinieks ?

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.17 11:45

Esmeraldiņ,

Tas nav korejietis, tas latvietis Parādnieks !

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.17 12:32

tātad

arī Iecava parādos līdz ausīm...

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.17 14:39

Vietējās ziņas