Iecavā īstenots projekts «Tikšanās ar grāmatu sērijas «Mēs. Latvija XX gadsimts» autoriem» 1

Interesentiem 16. jūlijā, tiekoties ar rakstnieku Osvaldu Zebri, noslēdzās Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas projekts «Tikšanās ar grāmatu sērijas «Mēs. Latvija XX gadsimts» autoriem.»

Projekta mērķis bija organizēt pasākumus – tikšanās ar grāmatu autoriem, kultūras personībām, veicināt sabiedrības interesi par latviešu literatūru un dažādot kultūrvidi un norises Iecavas novadā.

Projekts sākotnēji paredzēja laikā no 2019. gada septembra līdz 2020. gada aprīlim bibliotēkā organizēt astoņus literārus pasākumus ar apgāda «Dienas grāmata» populārās vēstures romānu sērijas «Mēs. Latvija XX gadsimts» autoriem: Gundegu Repši, Ingu Gaili, Māri Bērziņu, Andri Akmentiņu, Andru Manfeldi, Arno Jundzi, Noru Ikstenu un Osvaldu Zebri.

Projekta autore Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas vadītājas pienākumu izpildītāja Jolanta Ignate portālam pastāstīja par projekta norisi: «Diemžēl ar neparedzēto ārkārtas situāciju valstī un «Covid-19» karantīnas noteikto ierobežojumu dēļ nācās pārtraukt projektu, kad bija atlikušas vien pēdējās divas tikšanās. Diskusija ar Arno Jundzi bija jāatceļ vien dažas dienas pirms pasākuma, kad viss jau bija sagatavots. Kultūrkapitāla fondam rakstīju iesniegumu ar lūgumu pagarināt projektu un atskaišu iesniegšanu līdz septembrim. Situācijai uzlabojoties, projekta realizēšana tika atsākta jūnijā – pēc trīs mēnešu pārtraukuma. Abas pēdējās tikšanās tika pārceltas uz Iecavas kultūras namu, jo telpu platības dēļ šos pasākumus joprojām nebija droši rīkot bibliotēkā. Tādēļ, ievērojot visus noteiktos drošības nosacījumus un nodrošinot divu metru distanci starp apmeklētājiem, tikšanās ar rakstniekiem A. Jundzi un O. Zebri notika kultūras nama mazajā zālē. Izdevās laba sadarbība ar Iecavas kultūras namu un direktori Almu Spali.»

Projektam noslēdzoties, ir milzīgs gandarījums par ieguldīto darbu, iegūto pieredzi, tikšanās reizēm un sadarbību, rezumē Jolanta. Iecavnieku interese, apmeklējums un pozitīvās atsauksmes apliecina, ka šis ir bijis veiksmīgs projekts un nākotnē jāmeklē jaunas iespējas.

Par iecavnieku interesi liecina gan pasākumu apmeklētāju pozitīvās atsauksmes, gan bibliotēkā apkopotā statistika: projekta astoņus  pasākumus kopā apmeklējuši 288 cilvēku liela dažāda vecuma auditorija. J. Ignate novērojusi, ka katrs pasākums pulcējis savu interesentu loku, bet vislielākā atsaucība tikusi Norai Ikstenai un Arno Jundzem.

Jolanta Ignate ir patiesi gandarīta par paveikto: «Priecājos, ka lasītāji un citi interesenti izmantoja šīs iespējas. Manuprāt, tas bija vērtīgi – iepazīt latviešu rakstnieku spilgtās personības klātienē un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Tāpat arī autoriem ir svarīgi satikt savus lasītājus, lai iegūtu atgriezenisko saiti un iedvesmu jaunu darbu radīšanai, tādēļ turpmāk centīsimies organizēt šādas tikšanās. Mums  ir tradīcija, ka katram rakstniekam, kurš viesojas bibliotēkā, lūdzu autogrāfu. Tagad visas šīs sērijas grāmatas ir ar autoru ierakstiem un autogrāfiem. Tā Arno Jundze savā grāmatā «Sarkanais dzīvsudrabs» ierakstīja pateicību iecavniekiem un novēlējumu: «Lai grāmata labi lasās!».»

Iepriecina tas, ka vairāki lasītāji nebija palaiduši garām nevienu šo pasākumu. J. Ignate pateicas gan visiem apmeklētājam, gan kolēģei Elvai Ģēvelei, kā arī Aldonijai Gaveikai par piekrišanu iesaistīties projektā un sadarbību.

Projektu «Tikšanās ar grāmatu sērijas «Mēs. Latvija XX gadsimts» autoriem» finansiāli atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds. Projektam tika piešķirti 720 eiro bibliotēkas pasākumu organizēšanai, kas ietver literātu viesošanos. Projektu ar līdzfinansējumu atbalstīja arī Iecavas novada pašvaldība. Iecavas novada bibliotēkās šāds projekts tika realizēts pirmo reizi.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas