Iecavā izskanēs gadsimta garākā līgodziesma 4

Vasaras saulgriežos piektdien, 21.jūnijā, Latvijas Radio 2 jau ceturto gadu īstenos projektu «Gadsimta garākā līgodziesma». No saules lēkta līdz pat rietam radio ēteru pieskandinās līgodziesmas no malu malām, portālu informēja Latvijas radio pārstāve Indra Zomerovska.
Viņa norādīja, ka unikālajā projektā piedalās vairāk nekā 40 kori un folkloras kopas no Latvijas, Kanādas, ASV, Francijas, Austrijas un Luksemburgas, dziedot skaistākās līgotnes no savas pilsētas vai novada skaistākajām vietām. Līgodziesmas tiešraidē skanēs populārākajā latviešu mūzikas kanālā “Latvijas Radio 2”, kā arī video un foto formātos būs atrodamas interaktīvajā līgodziesmas kartē sabiedrisko mediju portālā lsm.lv. Zemgalē līgodziesma vīsies caur Baldoni, Iecavu, Tērveti, Jelgavu un Jaunpili.


Gadsimta garāko līgodziesmu līdz ar saullēktu plkst. 4:29 atklās tautasdziesmu mūzikas grupa “Tautumeitas”. Tiešraides no Zemgales “Latvijas Radio 2” būs dzirdamas lielākoties dienas vidū: plkst. 13:15 pie Baldones Baltās pils muzicēs jauktais koris „Tempus”, plkst. 13:45 ēteru no Iecavas tirgus laukuma pieskandinās folkloras kopa „Tarkšķi”, plkst. 14:15 Jelgavas Uzvaras parkā tiksimies ar jaukto kori „Balti”, bet plkst. 14:45 būsim Tērvetē pie Anna Brigaderes muzeja „Sprīdīši” kopā ar jaukto kori „Tērvete”.  Vakarpusē plkst. 19:15 atgriezīsimies Zemgalē, lai Jaunpils Kartavu kalnā līgotu kopa ar Jaunpils jaukto kori.

Pēc citu Latvijas novadu un pasaules valstu apceļošanas līgodziesma plkst. 22:00 atgriezīsies Rīgā, Doma laukumā, kur notiks plaša Saulrieta sadzenāšanās diriģenta Inta Teterovska vadībā.

I. Zomerovska atzīmēja, ka gadsimta garākā līgodziesma vienas dienas laikā nodrošina tiešsaistes pieslēgšanos 40 dažādām Latvijas un pasaules vietām. Projekta īstenošanā iesaistīti ap 25 Latvijas Radio žurnālisti, ētera personības un reģionālie korespondenti. No saullēkta līdz saulrietam tiek nobraukti vairāk nekā 2500 kilometri, lai klātienē ar mūsdienu tehnoloģiju starpniecību pārraidītu muzikālo kolektīvu dziedāšanu. Visas līgotnes un dziedātāju sveicieni būs dzirdami Latvijas Radio 2 ēterā, atrodami portālā lsm.lv, kā arī Latvijas Radio 2 Facebook un Instagram kontā.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

P

Līgo dziesmas radio 2 sāk skanēt jau maijā un līdz saulgriežiem viss tvaiks ir izgarojis-sāk sist pa nerviem.

pirms gada, 2019.06.21 08:53

Līga

Un kā tur ar tiem papardes ziedu plūcieniem manai "vāzītei" ?

pirms gada, 2019.06.21 11:49

ieteikums

Turi Līgo naktī savu vāzīti tīru un prišu, un gan jau kāds negantnieks spēs to novērtēt!

pirms gada, 2019.06.22 09:15

Gaišais

... un ietāsies klusums, ilgstošs klusums, tikai miroņi ar izkaptīm stāvēs gar Bauskas šoseju.

pirms gada, 2019.06.22 08:50

Vietējās ziņas