Iecavā izstāda brīvības cīņu vēstures liecības 1

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Iecavā notika tradicionālais lāpu gājiens un varēja aplūkot tautas brīvības cīņu liecības biedrības «Arhīvs» sporta un vēstures muzejā.

Svētki sākās jau pēcpusdienā ar radošajām darbnīcām kultūras namā. Kad satumsa, vairāki desmiti cilvēku, galvenokārt jaunieši, ar lāpām un svecītēm rokās devās gājienā uz Brīvības pieminekli parkā. Tur notika piemiņas brīdis ar dzejas lasījumiem, kora dziesmām un mācītāja uzrunu, kas bija īpaši aizkustinoši visapkārt degošo sveču gaismā, stāsta pasākuma dalībnieki.

Godasardzē pie pieminekļa stāvēja zemessargi, tikšanos noslēdzot ar šautenes zalvi. Pēc tam visi bija aicināti uz biedrības «Arhīvs» muzeju Grāfa laukumā. Biedrības dalībnieks Kārlis Sinka bija sagatavojis ekspozīciju par iecavniekiem, kas saistīti ar Lāčplēša dienu, stāsta «Arhīva» pārstāve Gita Kravala.

K. Sinkas vectēvs Kārlis Teodors Antons ir bijis Lāčplēša, Viestura un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris. Kārlis kā lielu dārgumu apskatei bija izlicis ģimenes relikvijas – ordeņus un citas piemiņas lietas. Svētku noformējumā un sveču gaismā tika rādītas bildes no tā laika karavīru dzīves, stendos lasāma informācija par iecavnieku saistību ar kaujām pret Bermontu.

Uz sporta nama «Dartija» sienas «Arhīva» pārstāvji demonstrēja videoierakstu par Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona veikumu Gaiziņkalna spridzināšanā. «Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka šajā darbā piedalījās Iecavas un Bauskas zemessargi Daiņa Kravala vadībā. Pēc filmas «Rīgas sargi» bērni laida gaisā laternas, kas tumšajā novembra vakarā izskatījās ļoti skaisti. Visi tika cienāti ar tēju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Gaiziņš

Vai tad Gaiziņkalns jau uzspridzināts? Pats kalns vai viesu māja ar tādu nosaukumu?

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 22:07

Vietējās ziņas