Iecavā izstrādā izglītības iestāžu reorganizācijas plānu 4

Otrdien, 8. janvārī, Iecavas novada domes deputāti darbojās izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, kurā sprieda arī par Iecavas internātpamatskolas un Dzimtmisas pamatskolas reorganizācijas procesu.

Klātesošie tika iepazīstināti ar komisijas izstrādāto reorganizācijas plānu. Pagaidām plānots veikt anketēšanu, aptaujājot iestāžu pedagogus, tehniskos darbiniekus, izglītojamos un viņu vecākus, lai saprastu konkrētāk, kā rīkoties tālāk šajā situācijā.

Interesentiem internātpamatskolā būs iespēja apmeklēt atvērto durvju dienu, iepazīstot skolu un mācību procesu tajā. Papildus deputāti reorganizācijas komisijai ieteica papildināt plānu ar viņu skatījumu par internāta nepieciešamību tiem bērniem, kas dzīvo ārpus Iecavas, nogādāšanu uz mācību iestādi un atpakaļ.

Izskanēja arī viedoklis par pagarinātās dienas grupas izveidi. «Lielāka skaidrība būs tad, kad mēs zināsim, cik būs to skolēnu, kas gribēs mācīties topošajā Iecavas pamatskolā,» skaidro deputāts, izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Juris Krievs.

Reorganizācijas mērķis ir izveidot mūsdienīgu un konkurētspējīgu pamatskolu ar paaugstinātu izglītības kvalitāti, nodrošinot efektīvu personāla pārvaldību, lietderīgi izmantojot finanšu un materiāli tehniskos līdzekļus, ņemot vērā abu skolu labo pieredzi un tradīcijas.

Ceturtdien, 10. janvārī, reorganizācijas plānu turpinās vērtēt attīstības komitejas deputāti. Reorganizācijas procesa plāns jāpabeidz līdz 30. jūnijam, informēja Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Goldmane.

Zināms, ka mēneša sākumā deputāti strādāja ārkārtas domes sēdē, kurā nolēma 16 Iecavas internātpamatskolas izglītojamajiem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm nosegt internāta pakalpojumu un atbrīvot no maksas par gultas vietas īri līdz 2018./2019. mācību gada beigām. Pašlaik summa ir 3,30 eiro par diennakti.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Skola

Kad Iecavas dome risinās Zālītes jautājumu? Dzīvo bērni invalīdi skolā ar malkas apkuri un briesmīgām kāpnēm, skola smird un viss vecs. Tiem bērniem, kuriem visvairāk vajag rehabilitāciju un palīdzību, tos iesloga mežos, nost no acīm un aizmirst.

pirms 2 gadiem, 2019.01.10 03:23

Iedzīvotājs

Dzirdēju, ka tuvāko divu gadu laikā arī tās skolas liktenis tiks izlemts.

pirms 2 gadiem, 2019.01.10 10:15

Attopieties

Ir taču arī normāli cilvēki,kas grib cilvēku cienīgu dzīvi. Pēdējā laikā to vien dzird.. deinstitucionalizācija,sociālie pabalsti,pensionāru tiesības..kas tiek dots parastam cilvēkam darbaspējīgā vecumā,izņemot pienākumu strādāt un maksāt visādus nodokļus,lai iepriekš uzsaitītajam būtu līdzekļi?

pirms 2 gadiem, 2019.01.10 11:52

koļa

Tev tak ir iespēja izkliegt savu sāpi internetā. Izskatās, ka to vien tik dari

pirms 2 gadiem, 2019.01.10 13:24

Vietējās ziņas