Iecavā jaunieši gatavojas Līgo svētkiem

Pirmdien, 21. jūnija priekšpusdienā, pie Iecavas jauniešu centra tika gatavots Līgo svētku vainags un izdziedātas vasaras saulgriežu dziesmas kopā ar folkloras kopu «Tarkšķi».

Pirmdienas rītā pulksten 10 sākās lielā svētku vainaga veidošana, ko organizēja Iecavas jauniešu centrs. «Savācām jāņuzāles un kopā ar jauniešiem un citiem interesentiem pinam svētku vainagu. Esmu Līga, un man latviešu tradicionālie svētki ļoti patīk, cenšos tos popularizēt jauniešu vidū un parādīt, ka tradīcijas var attīstīt,» atklāja Iecavas jauniešu centra vadītājas pienākumu izpildītāja Līga Briģe. Vainagu pīšanu pavadīja latviešu tautasdziesmas, kas L. Briģei arī ļoti patīkot. «Latviešu kultūra ir jāsaglabā, jo tā atklāj sentēvu tradīcijas un vērtības. Vērtības ir jāieaudzina un jārāda jauniešiem,» pārliecināta Līga. Iecavas jauniešu centrs jau iepriekš jauniešus iepazīstinājis ar latviešu tradīcijām.

Skolēnu vasaras nodarbinātībā strādājošā Elīza Stoķe Līgo svētku vainagu pinusi pirmo reizi. «Man ļoti patika, guvu pozitīvu pieredzi. Svētkus plānoju svinēt mierīgi kopā ar ģimeni, būs arī svētku vainags. Man šeit patīk, jau iepriekš esmu darbojusies jauniešu centrā. Jauki, ka uz saulgriežiem piekopj latviskās tradīcijas,» atzina E. Stoķe.

Līga Blavaščinaite uz vainaga pīšanu bija atnākusi kopā ar meitām Evelīnu un Beāti. «Ļoti jauki, šis pasākums rada svētku izjūtu. Jaunākajai meitai Evelīnai vainagu pīšana ir kas jauns, bet Beāte Līgo svētku tradīcijas jau ir iepazinusi. Noteikti būs arī mūsu Līgo svētkos vainags meitām, rotāsim māju, būsim kopā ar ģimeni,» sacīja L. Blavaščinaite, kura uzskata, ka ir ļoti svarīgi mācīt šo svētku tradīcijas jauniešiem, «šādi mēs noskaņojam sevi un apkārt esošos».

Pēc vainagu pīšanas plkst. 12 notika sadziedāšanās kopā ar folkloras kopu «Tarkšķi». «Pagaidām pirms Līgo svētkiem ir sajūta, it kā viss būtu tā, kā bija pirms «Covid-19» laika. Ļoti laba pirmssvētku sajūta. Gribas sevi piemānīt, ka viss ir pa vecam,» sacīja folkloras kopas «Tarkšķi» vadītāja Kristīne Karele. «Gadsimta garākajā līgodziesmā» «Tarkšķi» dziedāja tautasdziesmu «Jānītis kliedza, Jānītis brēca», kas pierakstīta Jēkabpils pusē. Dziedāja bez apdares un instrumentiem, a ‘capella. Parasti līgojuši Iecavas tirgus laukumā, bet šoreiz dziedāja lauku sētā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas