Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā jautri svin Meteņus 1

Pavasara svētki Meteņdiena skaļi un līksmi nosvinēta Iecavas kultūras namā sestdien, 8. februārī.

Metenis iezīmē ziemas beigas un pavasara sākumu. Iecavai tradicionālais sarīkojums šoreiz svinēts kopā ar Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novada, kā arī Lietuvas pilsētas Biržu draugiem kopīgi īstenotā pārrobežu projektā.

«Meteņdienu svinam jau ceturto gadu,» stāsta Iecavas kultūras nama direktore Alma Spale, «parasti daba mūs lutina – ir kaut neliels sniedziņš. Šogad zem kājām ir žļurga, tāpēc nolēmām improvizēt un svinēt telpās.»

Sarīkojuma pirmajā daļā visus priecēja daudzkrāsains koncerts, otrajā daļā ritēja daudzveidīga Meteņu svinēšana.

A. Spale atklāj, ka Meteņa dienu pirmo reizi papildināja tautas deju koncerts. Uzstājās Bauskas Valsts ģimnāzijas deju kopa «Odziņa», Pilsrundāles deju grupa «Madaras», Iecavas jauniešu deju kolektīvs «Jezga» un folkloras kopa «Tarkšķi», kā arī viesi no Lietuvas. Ar spriganiem deju soļiem, skaistām balsīm un dažādiem instrumentiem līksmi tika ieskandināta Meteņdiena. Vienaldzīgo nebija – gandrīz katram kājas kustējās līdzi mūzikas ritmā.

Par radošām aktivitātēm gādāja pedagoģe un floriste Iveta Cera. Darbnīcu galdi bija īsts radošā lidojuma epicentrs dažādu gadsimtu savienojumā. Senlaicīgais te varēja izpausties caur mūsdienu prizmu.

Īpaša uzmanība tika veltīta Meteņu simbola un šī gada galvenā dzīvnieka – zirga – godināšanai. No vilnas zeķēm, dabas un citiem materiāliem veidots kumeļš bija katra bērna rokā. Vairāki puiši bija likuši lietā mammas acu zīmuli un pēc detektīva Erkila Puaro parauga uzzīmējuši ūsas, mazo dāmu lūpiņas klāja sārta krāsa. Uz «jājamzirdziņu» parādi dalībnieki bija ieradušies rūtainos kreklos un kovboju cepurēs.

I. Cera priecājās, ka Lietuvas viešņas bijušas ļoti ieinteresētas, pētot senās latviešu zīmes. «Viņas strādāja radošajā darbnīcā, zīmēja zīmes uz svecēm, pirms tam uzzinot katras simboliku,» stāstīja I. Cera.

Astoņus gadus vecajai iecavniecei Jūlijai Petrovai ļoti patika sveču apgleznošana. Viņa zīmēja ugunskrustu, kas simbolizē laimi un enerģiju. Pašas apdarināto sveci meitene dedzinās kādā īpašā dienā.

Sarīkojuma otrā daļa bija atraktīva – visi gāja rotaļās. Vairākums jauniešu iejutās čigānu lomās – viņi bija tērpušies košā un spīdīgā apģērbā ar puķainiem motīviem. Lieli un mazi lēca «Cūku danci», piedalījās rotaļā «Cūkas griķos» un citās populārās spēlēs. Aktivitātes risinājās arī kultūras nama pagalmā – bērni varēja vizināties ar poniju. Pēc tam svētku dalībnieki tika cienāti ar putraimu un grūbu putru.
Kā ziņots, Meteņu svinības ir pirmā projekta aktivitāte, kas norisinājās Iecavā, bet iepriekš jau notikuši sarīkojumi Biržos, Svitenē, Vecumniekos. Iecavnieki projekta partnerus pie sevis atkal uzņems pirmsjāņu ielīgošanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Rolands

Vēl bildes:
https://plus.google.com/photos/108744315091806462245/albums/5978054230821576097

pirms 6 gadiem, 2014.02.10 08:21

Vietējās ziņas