Iecavā kādā dzīvoklī piededzis ēdiens rada sadūmojumu

Vakar, 21. aprīlī, plkst. 11.32 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Iecavu, kur piecstāvu dzīvojamajā mājā bija nostrādājis dūmu detektors. Iekļūstot vienā no dzīvokļiem, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, radot nelielu sadūmojumu, kā rezultātā bija nostrādājis dūmu detektors. No sadūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Visticamāk, tieši pateicoties dūmu detektoram, kura skaņu sadzirdēja kaimiņi un zvanīja uz vienoto ārkārtas izsaukumu palīdzības tālruņa numuru 112, šim notikumam nebija traģiskas sekas.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos ir jāuzstāda dūmu detektori, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par mājoklī izveidojušos sadūmojumu. Nereti tieši kaimiņi sadzird dūmu detektora signālu un zvana uz 112. Šāda savlaicīga reakcija ļauj izglābt dzīvību un samazināt ugunsgrēka platību un tādējādi arī tā radītos zaudējumus.

Aizvadītajā diennaktī Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 12 kūlas ugunsgrēkus, kā arī vienu meža ugunsgrēku. Laika posmā no 21. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 22 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Savukārt visā Latvijā VUGD saņēma 93 izsaukumus – 65 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 36 kūlas un divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas