Iecavā klausītājus priecē kvalitatīvi sagatavots konkurss 4

Iecavas kultūras namā 15. maijā notika dziedošo duetu konkurss «Dziedi ar mani». Pasākumā uzstājās seši dueti, turklāt dziedātāji bija ne tikai no Iecavas novada.

Iecavas kultūras nama darbinieki kārtējo reizi bija sagatavojuši kvalitatīvu un skatītājiem interesantu šovu, kura organizācijā bija ieguldīts daudz darba. Jāuzteic Raimonda Šastakoviča izveidotā konkursa videovizītkarte, skatuves noformējums, stilistes Danas Rodenkirhenas darbs un daudzi sīkumi, kas ļāva baudīt labu koncertu.

Pasākuma vadītājas Ginta Cera un Laimrota Jaunzema iepazīstināja sanākušos ar žūriju, kurā kārtējo reizi bija atrastas ļoti interesantas personības, kuru vērtējums reizēm bija tikpat interesants kā konkursantu uzstāšanās. L. Jaunzema smaidot pauda, tā kā sešos duetos gandrīz visas ir meitenes, tad žūrijā pretsvaram tikai puiši.

Konkursantus vērtēja karikatūrists no Iecavas Bruno Bahs, Dailes teātra aktieris un pazīstamu televīzijas reklāmu dalībnieks Mārtiņš Počs un dziesminieks un mūziķis Kārlis Kazāks. Žūrijas kopējo viedokli par konkursu pauda K. Kazāks: «Redzu, ka Iecavā mūzika ir dzīva. Braucu un domāju – pasēdēšu vienkārši un paskatīšos, bet esmu pārsteigts par visu – dziedātājiem, apskaņošanas kvalitāti, video, vadītājām un visu citu.» B. Bahs uzslavēja ļoti veiksmīgi izveidotās videovizītkartes.

Pirms konkursa videosveicienu dalībniekiem veltīja starptautiskā populārās mūzikas festivāla «Aprīļa pilieni» organizatore Nijole Berezina.
Duetu uzstāšanās sastāvēja no divām dziesmām – pirmajā bija jāizpilda kāda komponista Raimonda Paula dziesma, bet otrā bija pēc brīvas izvēles.

Pirmais duets bija iecavniece Signija Taraņenko un īslīciete Adriana Miglāne. Abās dziesmās meitenes skatītājus «paņēma» ar aizraujošu dziedājumu un kvalitatīvu izpildījumu. K. Kazāks sacīja, ka abas dziesmas bija ļoti labas, bet otrajā reizē meitenes vairāk atdzīvojās, izpildot skaņdarbu, kas pašām tuvāks.

Skaļus aplausus, ovācijas un uzmundrinājumu saņēma folkloras kopas «Tarkšķi» dalībnieces Anna Patrīcija Karele un mazā Marta Zakarīte, kura videopieteikumā novēlēja pārējiem konkursantiem «lielu laimi». Meitenes papildināja uzstāšanos ar nelielu šovu – braukāja pa skatuvi ar skrejriteni vai uzstājās kā princeses. Savas gandrīz akrobātiskās prasmes braukt ar skrejriteni pēc uzstāšanās demonstrēja arī Mārtiņš Počs.

«Šodien tu absolūti esi manā mazā zvaigznīte un princesīte!» smaidīja M. Počs, slavējot arī A. P. Kareles sniegumu.
Izjusts dziedājums bija dueta Lienes Krastiņas un Lauras Pastares izpildījumā. «Spēcīgas balsis, patīkami dzied divbalsīgi,» tā K. Kazāks. «Otrā dziesma bija emocionāli spēcīgāka, vairāk uzrunāja,» atzina B. Bahs.

Par drosmi un uzņēmību slavēja pedagoģi Marutu Pitkeviču un viņas audzēkni Ditu Lauru Cinati, kas kopā veidoja vecuma ziņā neierastu pāri. Visus aizrāva dziesmas «Vētra nāk» izpildījums. «Jums pat salauzts lietussargs ir – kā pēc vētras,» pasmaidīja B. Bahs. K. Kazāks atzina, ka duets dzied no sirds, tāpēc aizrauj klausītājus.

Linda Medne un Maruta Grāvīte dziedāja pēdējās un izpildīja dziesmu «Tā es tevi mīlēšu». Populārās melodijas skanējumam pievienojās arī zālē sēdošie un žūrijas locekļi. «Es «izkusu». Brīnišķīgas meitenes,» teica M. Počs.

Par vakara «Skanošāko pāri 2015» žūrija nosauca profesionālākā izpildījuma autorus – Austras Matvejas un Gata Freimaņa duetu, kas a cappella izpildīja pašu izveidoto izpildījumu skaņdarbam «Sikspārņa Fledermauša šūpuļdziesma». Zāles atsauksmes bija vētrainas. «Skatuviskās iespējas jums ir varen plašas. Mazais pieteikums Brodvejai,» teatrāli attēlotā vīrieša un sikspārņa saspēli vērtēja M. Počs.
«Tāda izjūta, ka Iecavā tikai dzied un dzied,» konkursa vērtējumam var minēt šos M. Poča vārdus.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Lauķis

Jā, Tevis pietrūka, tad gan būtu augstākās klases māksla demonstrēta! :)

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 12:29

Rolands

bildes no pasākuma: http://iecavafoto.lv/index.php/kultura/kultra/15mai2015-dziedi-ar-mani-iecavas-kn

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 11:08

Vietējās ziņas