Iecavā kravas auto izraisītā avārijā gājis bojā cilvēks 7

Ceļu satiksmes negadījumā Iecavā 5. septembra vakarā bojā gāja vieglās automašīnas vadītājs, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.Negadījums 5. septembrī ap plkst. 21 notika Iecavā, ceļa A-7 remonta zonā pie luksofora, mašīnām braucot virzienā no Rīgas. Kravas automašīnas «Scania» vadītājs, 1955. gadā dzimis vīrietis, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu un distanci ar priekšā braucošo vieglo automobili «Renault 19».  Kad vieglais auto apstājās pie sarkanā luksofora signāla, kravas mašīnas vadītājs nespēja savu braucamo apturēt. Tas ietriecās priekšā stāvošajā vieglajā automašīnā. Ceļu satiksmes negadījumā bojā gāja vieglās mašīnas šoferis, 1947. gadā dzimis vīrietis. Smagus miesas bojājumus guva «Renault» pasažiere, 1947. gadā dzimusi sieviete, kura nogādāta Gaiļezera slimnīcā. Mediķi viņai konstatējuši sejas kaulu, galvaskausa pamatnes, arī ribas lūzumu.«Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka kravas auto vadītājs ir Polijas pilsonis, savukārt cietusī «Renault» automašīna ir no Lietuvas. Policijai, kas izmeklē šo negadījumu, ir daudz neskaidrību par tā iemesliem. Ir zināms, ka kravas auto šoferis nav bijis alkohola reibumā. Viņš ir aizturēts, pašlaik (6. septembra priekšpusdienā) atrodas Bauskas policijā. Tiek gaidīts tulks, lai ar tā starpniecību izzinātu avārijas iemeslus. Bauskas policijas Kārtības policijas nodaļas patruļdienesta rotas inspektors Aleksandrs Sidorčiks stāsta, ka šī ir pirmā tāda traģiska avārija ceļu remonta laikā Iecavā. Negadījumi te bijuši vairāki, bojāti transporta līdzekļi, taču cilvēku upuru nav bijis. Avārijas iemeslus pagaidām grūti izprast, jo tā notikusi deviņos vakarā, kad satiksmes plūsma vairs nav tik intensīva kā dienā. Turklāt ceļš šajā posmā izgaismots, par remontdarbiem un satiksmes ierobežojumiem to laikā vēstī daudz informatīvo zīmju. Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 260. panta par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Likums šajā gadījumā paredz vainīgo sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

ANNIJA pilniigi piekriitu tev par izgaismoto Iecavu-es parasti barucu sai laikaa maajaas no Riigas un tiesi sis posms, kur ir luksofors apgaismiiba ir slikta, protams, tas nav soferim attaisnojums, jo no zimes-Iecava ir pietiekams gabals, lai nobremzētu, jo ātrumam ir jābūt 50 km/h.

pirms 9 gadiem, 2011.09.15 11:09

Aivis

Tā traģēdija jau bija gaidāma un būs vēl.Viss melnā tumsā,barjeras bez signālgaismām un
nu tagad šoferis ir vainīgs .Kādu atbildīgo par visu šo bardaku vajadzētu pakārt pie pirmā
staba,nevis autovadītāju vainot.Vai tad tur ir jelkāda zīme,kas brīdina pēc cik metriem ir luksofors,kas piedevām novietots pirms pašas bedres.Loģiski ka pēdējā brīdī vieglais sit pa bremzēm un smagajam nav kur likties.

pirms 9 gadiem, 2011.09.07 20:47

annija

Ja kāds saka, ka ceļš šai posmā ir izgaismots tad smagi maldās. Jo Iecava jau ap 21.30 ir ļoti lielā tumsā. Pa kādam lukturim deg vien bijušā :Progress" teritorijā. Centrs un viss ceļš ir viena liela tumsa!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.07 09:38

Vērotājs

Bauskā Plūdoņa un Kalna ielas krustā parasti pie sarkanā iet pāri poliču autiņi pēc pusdienām Tavernā. Tiesa viņi tad uz to brīdi ieslēdz "migalku". Ko nolikt tur, lai tos āžus no visatļautības izārstētu?

pirms 9 gadiem, 2011.09.07 09:11

piekrītu

poliči tik uz ātrumu ķer,bet tur kur patiešām vajag,viņu nav. kas tur pa reizei notiek- mati ceļas stāvus.

pirms 9 gadiem, 2011.09.07 07:34

suns bosis

taisība jau ir, gaismas mainas, bet no pretējās puses transports nāk un nāk, bijuši arī kuriozi, kanāk pretī viens otram. pats arī esmu grēkojis, bet ne pie Iecavas upes tilta. pie Nestes gan esmu rīta agrumā braucis pie sarkanās gaismas pāri, jo tur redzi, vai kāds nāk pretī. bet vispār te policiju vajag, kā suņam blusu. kas te reizēm notiek, nav prātam aptverams.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 17:37

ain

Kādēļ pie tiem luksoforiem nekad nepadežurē policija? Sarkanais signāls ir islēdzies, bet vesela strīpa mašīnas vēl brauc pāri pie sarkanā. Acīmredzot arī Scanias vadītājs bijia pārliecināts, ka pie tā sarkanā varēs droši braukt pāri.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 12:38

Vietējās ziņas