Iecavā liesmas noposta jaunaudzi

Pērnās zāles dedzinātāju rosība nodarījusi pamatīgu kaitējumu. «Bauskas Dzīvei» par to stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs.

Svētdien, 8. martā, ap pulksten puspieciem pēcpusdienā glābēji saņēmuši informāciju, ka Iecavas novada Zālītē deg pērnās zāles lauks. Kad ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā, liesmas no lauka bija pārmetušās uz līdzās esošo jaunaudzi. Uguns izplatīšanos izdevās ierobežot. Šajā ugunsgrēkā nopostīti trīs hektāri lauka un pieci hektāri jaunaudzes.

Šajā pašā dienā ugunsdzēsēji jau strādāja vienā laukā Iecavas novadā. Netālu no dzelzceļa stacijas dega pērnā zāle 500 kvadrātmetru platībā.

Vecumniekos, Līvānu ielā, 8. marta dienas vidū tika dzēsts apmēram 1000 kvadrātmetru liels lauks, kurā kāds bija aizdedzinājis pērno zāli.

Viktorija Gribuste, VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece, informē, ka siltajā laikā pērnās zāles dedzinātāji kļuvuši īpaši rosīgi. Aizvadītajās brīvdienās, laikā no 7. līdz 9. martam, VUGD visā Latvijā saņēmis 52 izsaukumus uz kūlas ugunsgrēkiem.

Kūlas dedzinātāji ar katru gadu kļūst arvien aktīvāki. Aizvadītajā gadā reģistrēti 4187 kūlas ugunsgrēki, kas ir par 42 procentiem vairāk nekā 2013. gadā. Pērn izdeguši 6818 hektāri Latvijas teritorijas, cietuši seši cilvēki, divi gājuši bojā. Liesmas nopostījušas 88 ēkas.
VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšana nevar būt kontrolēta. Vēja un citu apstākļu ietekmē degšanas virziens var mainīties, liesmas var strauji izplatīties un pārmesties uz ēkām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas