Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā luterāņi un katoļi vienojas lūgšanās par valsti

Latvijas valsts 95. dzimšanas dienā 18. novembrī Iecavas luterāņu baznīcā notika līdz šim novadā nebijis sarīkojums – ekumēniskais dievkalpojums, kurā lūgšanās un dziesmās par latviešu tautu un mūsu zemi vienojās novada katoļu un luterāņu draudzes.

Mācītājs Rolands Radziņš no luterāņu dievnama portālam atklāja, ka kopā ar katoļu prāvestu Arni Vizbeli šādu ieceri lolojuši jau pāris gadus. «Svarīgi, ka kristīgie spēj vienoties kopīgā lūgšanās par valsti tieši tās dzimšanas dienā, jo nācijas brīvība ir atbildība, kas uzlikta mums visiem,» savā sprediķī pauda R. Radziņš.

Savukārt katoļu priesteris A. Vizbelis uzsvēra, ka kristīgā ticība nav pretstatāma latvietībai, kaut šāda ideja pēdējā laikā pausta sabiedrībā. «Komunisti ļāva lietot latviskos simbolus, lai nogrūstu baznīcu malā, taču kristīgā ticība katrā tautā izceļ un saglabā labās vērtības,» sacīja mācītājs.

Dievkalpojumā piedalījās teju pussimt abu draudžu locekļu, to kuplināja ansambļu priekšnesumi. Sanākušie vienojās kopīgās dziesmās un lūgšanās par mūsu valsti un nāciju, kā arī nodziedāja Latvijas himnu.

Vairāk par ekumēnisko dievkalpojumu valsts svētkos Iecavā lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā piektdien, 22. novembrī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas