Iecavā māte un dēls saindējas ar sēnēm

Aizvadītajā nedēļā vairāki bērni no Iecavas un Bauskas nogādāti slimnīcā pēc applaucēšanās, traumatiskiem kritieniem un saindēšanās ar sēnēm, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta Zemgales reģionālā centra pārstāvis Kristians Galanders.
 
Iecavā 7. septembrī gadu vecs zēns skrēja pa māju un atsitās ar pieri durvju stenderē. Galvas traumas dēļ viņu aizveda uz ārstniecības iestādi. Divas dienas vēlāk Bauskā divus gadus veca meitene uzlēja sev virsū karstu tēju. Applaucējumu dēļ viņa nogādāta slimnīcā.
9. septembrī Vecumnieku novada Stelpes pagastā 61 gadu vecs vīrietis karsēja gurķu burkas, kad uzlēja uz kājām karstu ūdeni no katla. Viņš applaucēja pēdas, un tālākai ārstēšanai mediķi viņu aizveda uz ārstniecības iestādi.

Tajā pašā dienā Bauskas novada Mežotnes pagastā 58 gadus vecs vīrietis, būdams alkohola reibumā, nespēja aiziet līdz mājām, tāpēc nogulēja krūmos vienu divas dienas. Mediķi viņam konstatēja vispārēju ķermeņa atdzišanu un, iespējams, iekšēju slimību saasināšanos. Nopietnā stāvoklī viņu aizveda uz slimnīcu.

12. septembrī Iecavas novadā 13 gadus vecs puika un 39 gadus veca sieviete ēda sviestmaizes ar termiski neapstrādātām sēnēm. Rezultātā abi saindējās, un ātrās palīdzības brigāde viņus nogādāja stacionārā.

Dienu vēlāk Iecavas novadā 21 gadu vecs jaunietis sēdēja motorollera aizmugurē, nokrita no tā un ieripoja grāvī. Viņš salauza kreiso apakšstilbu un guva sasitumus. Apmierinošā stāvoklī mediķi viņu aizveda uz slimnīcu.

Kopumā aizvadītās nedēļas laikā no 7. līdz 13. septembrim Bauskas apriņķī iedzīvotāji mediķu palīdzību lūguši 119 reizes, no tām 18 gadījumos ārstētas traumas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas