Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā nomainīta izkārtne Rīgas ielā 31 12

Iecavas namam Rīgas ielā 31, kur atrodas picērija, nakstmītnes un suvenīru veikaliņš, nomainīta izkārtne.

Iepriekš angliski pieteiktos pakalpojumus «Hotel. Pizza. Souvenirs» (‘Viesnīca. Pica. Suvenīri' - latviski) tagad nomainījis uzraksts «Hotel. Viesnīca. Restorāns», pārliecinājās «Bauskas Dzīve».Pret anglisko uzrakstu iebilda Iecavas novada domes izglītības, kultūras un sporta komiteja, kuras deputāti uzsvēra, ka tas neatbilst valsts valodas lietošanas noteikumiem. Uzraksts iepriekš bija saskaņots ar būvvaldi, bet ne ar pašvaldības komiteju, kurai pirmajai jādod akcepts reklāmas izvietošanai. Pašvaldība iesniegusi ziņojumu Valsts valodas centram.Nama īpašnieks Ģirts Pēkals «Bauskas Dzīvei» stāsta, ka izkārtnes maiņai papildus iztērējis 400 latu. Uzņēmējs nav mēģinājis mainīt pašvaldības komitejas prasību. «Vēlos darboties saskaņā ar likumiem. Domāju, ka pietiek, ja uzraksts saskaņots ar galveno arhitektu un pašvaldības komitejai nekādu saskaņojumu neprasīju. Tagad uzraksts nomainīts, viss kārtībā.»Ēkā telpas īrējošās picērijas saimniece Inga Beidzeniece laikrakstam skaidroja, ka ēdināšanas uzņēmumam arī ir problēmas ar izkārtni - logo «Pizza Mania», kura esot izgatavota, taču piekārt to nevar. «Pie stāvvietas ēkas galā paredzēts izvietot Iecavas karti. Ja vēl tur uzliksim logo, māja būs apkarināta no visām pusēm. Gaidīsim un gan jau kaut kā galā tiksim, tomēr pašlaik, kad biznesā iet grūti, papildu traucēkļi nav patīkami,» atzīst uzņēmēja.Mājas pagrabā strādājošā rokdarbu, keramikas un floristikas salona «Ciku cakas» saimniece Vineta Lamberte nav priecīga par izkārtnes maiņu: «Tagad mans veikals tur vairs nav pieteikts. Izkārtne «Ciku cakas» ir pie ieejas, taču tas nav tik liels un ārzemniekiem neko nenozīmē. Uzraksts «Souvenirs» manam veikalam bija labāka reklāma.»Ģ. Pēkals informēja «Bauskas Dzīvi», ka atvērta mājas mansardā iekārtotā viesnīca, kur remonts ilga kopš pavasara. Tā nodota apsaimniekošanā picērijas īpašniekiem. Rīgas ielas 31. namā tagad pieejamas labiekārtotas naktsmītnes caurbraucējiem un tūristiem. Tas papildina visai nelielo apmešanās vietu piedāvājumu Iecavas novadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

kolai

Acīmredzot , tāds arī ir bijis pašvaldības darboņu mērķis - apstiprināt pēdīgākās stulbības, lai tikai demonstrētu savu ...svarīgumu ???

pirms 8 gadiem, 2011.10.23 22:20

kola

es draudziņ par to ka ir lietas kas atbilst viesnīcai un kas atbilst restorānam, te kaut kā neiet kopā, tālu no restorāna un vēl tālāk no viesnīcas
tad jau varētu siet klāt bumbas par klientu maldināšanu

pirms 8 gadiem, 2011.10.23 09:41

kolai

Ļoti pareizi . Iepriekšējais uzraksts " Pizza - Hotel - Souvenirs " ( varbūt kļūdos vārdu kārtībā) informēja īsi un konkrēti. Pašreizējais ir tāds ne šis ne tas. Saprotu , ka īpašniekam bija jāpakļaujās vietējai varai , bet , cik sapratu no teksta , tad jāsaimnieko tur vietējiem iedzīvotājiem , kuru pakalpojumu reklāma ir galīgi garām.

pirms 8 gadiem, 2011.10.22 21:25

kola

varbūt no sākuma vajadzētu uzzināt ko sauc par viesnīcu ko par restorānu ,un pēc tam gramatika

pirms 8 gadiem, 2011.10.22 19:49

Ļoti pareizi

latvietim garšigākais paēdiens ir otrs latvietis , nevajag ne picas ne resorānus, pie tam vēl tik mazā miestiņā . Pietiks ar Pestīšanas Armijas zupas virtuvi.

pirms 8 gadiem, 2011.10.21 15:09

...

BET! Somijā ir cepumi ar nosaukumu "***s". Vai tāpēc somi atsakās no šāda nosaukuma? Un Polijā kaut kā nav nācies redzēt uzrakstus latviešu valodā un poļi pat angliski ne visai grib runāt. Tā ka nevajag un nevajag arī to, ka no valodas ir atkarīga ekonomika!!!

pirms 8 gadiem, 2011.10.21 14:14

...un

Cik daudz kļūdu tik nievājošā teikumā ! Diez , kā gan caurbraucējs atradīs tās '' apmesšanās '' vietas , kuras ir vairāk , nekā vajag ? Atkal kādam skauģim traucē citu iedzīvotāju varēšana.

pirms 8 gadiem, 2011.10.21 13:39

bet

latviskais nosaukums - Pica - English tulkojumā nozīmē - perversa apetīte . Liec nu tādu uz jumta . Visā pasaulē lieto PIZZA . Laikam tāpēc tāds māņu uzraksts - Restorāns -pašvaldībai liekās tīkamāks par iepriekšējo. Es dzirdēju , ka Polijā esot redzēti uzraksti visādās valodās , pat latviešu valodā . Laikam arī tāpēc poļu zemes ekonomika ir daudz pārāka . Mūsu Latvijā svarīgi - kurš kaut cik pie kādas teikšanas , tā demonstrē savus muskuļus, nedomājot ilgtermiņā . Pasmaidīju par īpašnieka Ģirta nostāju - gudrākais piekāpjās , kur ta liksies .

pirms 8 gadiem, 2011.10.21 13:33

un

iecavas novadā apmesšanās vietu ir vairāk nekā vajag, un nevaru saprast kur tur ir kārtējais restorāns ?

pirms 8 gadiem, 2011.10.21 10:06

****

Tur jau tā lieta, ka naudas dēļ latvieši gatavi pārdot visu, pat savu valodu izmaninīt pret English lai tikai būtu nauda! Tik nez kāpēc, piemēram, Itālijā, Vācijā vai Francijā, kur arī daudzas lietas un vietas ir vērstas uz tūristiem, nav nekādu uzrakstu ne tikai latviski, bet, piemēram, arī lieltautas - krievu - valodā nav! A mums Latvijā kopš seniem laikiem pierasts visādiem svešiniekiem izdabāt. Tā nu esam banānu valsts un kājslauķis visiem tiem englenderiem, kas apčurā Brīvības pieminekli!

pirms 8 gadiem, 2011.10.20 17:23

***

Pievienojos '' Ciku Cakas '' saimniecei . Iepriekšējais uzraksts sniedza visaptverošu informāciju par pakalpojumiem un tas bija orientēts uz ārzemju tūristu naudas piesaistīšanu Iecavas labklājībai. Iecavā ir diezgan daudz uzņēmumu ar English nosaukumiem . Vai tiešām tagad visiem pieprasīs tos latviskot ? Kāpēc Rīgai ir atļauts tas , kas ir aizliegts Iecavai ?

pirms 8 gadiem, 2011.10.20 16:28

Vietējās ziņas