Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā norisinās Ojāra Pāruma jubilejas sacensības

Jaunajā Iecavas stadionā svētdien, 22. jūnijā, pulcējās Ojāra Pāruma biedri un paziņas, lai kopā draudzīgi pasoļotu un sveiktu ilggadējo sportistu septiņdesmit gadu jubilejā.

Jau aptuveni divus gadus doma par šādām sacensībām „virpuļojusi” gaisā, un beidzot ir īstenota, jo Iecavā ir pabeigts jaunais stadions. Jubilārs O. Pārums atzīst, ka pasākumam nebūtu piekritis, ja jaunā stadiona nebūtu.

Uz sacensībām tikai aicināti Ojāra Pāruma cīņu biedri, ar kuriem kopā viņš ir piedalījies pasaules un Eiropas čempionātos. „Man būtu grūti nosaukt tos kolēģus, kas ir dabūjuši medaļas starptautiskajās sacensībās. Man būtu vieglāk nosaukt tos, kuri nav,”  O. Pārums izsakās par godalgotajiem veterāniem. Veterāns joprojām brīvajā laikā soļo un kopumā par veselību nesūdzas, taču ar citiem sporta veidiem vairs nenodarbojas.

Sacensības rīkoja Ojāra trīs dēli un meita kopā ar ģimenēm. Pie finiša dalībniekus sagaidīja pulciņš jubilāra mazbērnu, kuri katru, kas finišēja, apbalvoja ar medaļu. Šo sacensību dalībniekiem rezultāts un uzvara nav galvenais – ikviens ir uzvarētājs. Soļotājus caurstrāvoja entuziasms, gribasspēks un prieks par nodarbi.

Vīriešu konkurencē pirmais finišēja un acīmredzams sacensību līderis bija gados jaunais baušķenieks Raivo Saulgriezis, kas ir trešais ātrākais soļotājs divdesmit kilometru distancē savā vecuma grupā Latvijā. Uz sacensībām līdzi atbraucis viņa tēvs Ilmārs - soļošanas veterāns, sākotnēji bez īpaša nodoma piedalīties, bet, tā kā sporta tērps līdzi ir, treniņam nosoļojis trīs kilometru distanci. Daiļo dzimumu pārstāvēja tikai divas dāmas, un pirmā finišēja veterāne Inta Liepa.

Pasākuma galvenā daļa sākās pēc visu sportistu finiša – apbalvošanas ceremonija un jubilāru sumināšana. Pie reizes tika sveikts soļošanas veterāns, O. Pāruma draugs Juris Dadzis no Talsiem, kam šogad aprit septiņdesmit pieci gadi. Bija ieradušies pārstāvji no Iecavas pašvaldības, Latvijas sporta veterānu savienības, Rīgas sporta veterānu kluba, kā arī Ojāra Pāruma seni draugi, paziņas, sporta biedri un ģimene.

Ar savu klātbūtni, lai sveiktu O. Pārumu, klātesošos bija pagodinājis basketbola leģenda Visvaldis Eglītis ar savu dzīvesbiedri Judīti Tenteri. Abi jubilāri tika burtiski apbērti ar pateicībām, laba un veselības vēlējumiem un ziediem. Iecavas pašvaldība bija parūpējusies par pārsteigumu, kad ieradās domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis un pasniedza O. Pārumam atzinības rakstu par ilggadējiem sportiskiem sasniegumiem un veselīga dzīvesveida popularizēšanu, bija sarūpēta arī naudas balva.

Viens no soļotāju sacīkšu rīkotājiem - Voldemārs Pārums -  atzīst, ka, iespējams, šādu pasākumu mēģinās organizēt arī nākamgad.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas