Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā noslēdzies skolotāju IV forums

Iecavas kultūras namā 29. augustā notika IV skolotāju forums, kurā tika analizēti konkrētā novada (ne)veiksmju stāsti.

Forumu ar uzmundrinošu runu atklāja Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis, paužot atbalstu ikvienam pedagogam, skolēnam un vecākiem.

«Tāda neziņa kā pašlaik nav pieļaujama. Neviens vēl īsti nesaprot, ko skolas somā liks vecāki, ko – pašvaldība un valsts,» sacīja K. Pelsis, piebilzdams: «Dariet savu darbu, mēs gādāsim par problēmu atrisināšanu.» Aplūkojot Iecavas izglītības jomai tuvākos projektus, pašvaldības priekšsēdētājs teic, ka ir gan negatīvas, gan pozitīvas ziņas.

Bez apstiprinājuma ieklātās stadiona skrejceļa pamatnes asfalta maisījums neatbilda iepirkumam, tāpēc darbi apturēti. Septembrī tiks piemērotas soda sankcijas un līgumu lauzīs. Nākamgad projektu izstrādāšot no jauna. Par projektu atbildīgās personas esot teikušas: «Tāpat jau pieņemsit rezultātu, jums taču «deg»!» «Nē,» kategorisks ir J. Pelsis, «ieguldīta tik liela summa, mums nevajag štruntu.»

Labā ziņa ir par piebūvi pie bērnudārza «Cālītis». Septembra pirmajos datumos, kad būs paveikts aptuveni 90% darba, tiks veikta inventarizācija un objektu pieņems valsts komisijas sasaukumā. Jau septembrī bērni varēs uzturēties jaunajās telpās. Milzum garo rindu pirmsskolas izglītības iestādē vairs nebūšot.

Iecavas novada domes izglītības nodaļas izglītības speciāliste Valda Liekne lekciju sāka ar plašsaziņas līdzekļos bieži izskanējušo atziņu: «Skolās kritiski samazinās audzēkņu skaits.» Demonstrējot uzskatāmu prezentāciju par Iecavas novada izglītības iestādēm, V. Liekne to noliedz. Iecavas novadā dzimstība palielinās un skolēnu skaits nesarūk. Šogad novadā dienas gaismu jau ieraudzījuši 49 mazuļi.

Stāstot par rindām pirmsskolas izglītības iestādēs, V. Liekne uzsvēra, ka pusotru gadu vecus mazuļus vajadzētu aprūpēt pašu spēkiem, tas krietni atvieglotu situāciju.

Pašvaldība lepojas ar skolēnu un viņu pedagogu sasniegumiem. Novadā ir 18 metodiskās apvienības, 56 interešu izglītības pulciņi, 136 pedagogi izmantojuši iespēju izglītoties novadā, no 264 skolotājiem 104 ieguvuši kādu kvalitātes pakāpi un intensīvi turpina to darīt, 264 skolēni piedalījušies olimpiādēs, skolas aktīvi iesaistās Eiropas projektos.

V. Liekne piekrīt, ka skolā jaunieti nesagatavo darbam. Kurš var pateikt, kura profesija darba tirgū būs aktuāla pēc pieciem vai desmit gadiem? Svarīgāk ir ieraudzīt bērnā esošo potenciālu un attīstīt to līdz maksimumam. Katra mācību stundas tēma tiek praktiski saistīta ar dzīvi.

Šogad izglītošanas galvenais mērķis ir skolēnu valstiskās identitātes attīstīšana un nostiprināšana. Paredzēts gatavoties Latvijas 95. dzimšanas dienas svinībām, rakstnieka Ojāra Vācieša 80. gadu jubilejai, akcijas «Baltijas ceļš» 25. gadadienai un 2015. gada Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas