Iecavā noslēgusies sabiedriskā apspriešana par administratīvi teritoriālo reformu; vairums ir pret pievienošanu Bauskas novadam 28

Noslēdzoties publiskajai apspriešanai par administratīvi teritoriālo reformu, secināts, ka lielākā daļa no 1293 iedzīvotājiem, kas izteikuši savu viedokli, nevēlas Iecavas novada pievienošanu citai teritorijai, informēja pašvaldībā.
Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem Iecavas novadā gada sākumā bijuši 8359 iedzīvotāji. Lai publisko apspriešanu uzskatītu par notikušu, tajā bija jāpiedalās 5% no pilngadību sasniegušo Iecavas novada iedzīvotāju skaita jeb 357.

Apspriešanā saņemtas 1328 atbildes, taču 35 atzītas par nederīgām, jo vairākas anketas bija aizpildījušas personas, kas nav deklarētas Iecavas novadā, ir nepilngadīgas vai atbildi bija sniegušas vairākas reizes. Tāpēc apkopots 1293 iedzīvotāju viedoklis.

Apspriešanā secināts, ka Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu atbalsta 1260 jeb vairāk nekā 97% aptaujas dalībnieku.

Iemesli, kādēļ iedzīvotāji atbalsta novada kā patstāvīgas administratīvās teritorijas saglabāšanu, ir dažādi. Apspriešanas dalībnieki pauduši, ka "Iecavas novads ir pašpietiekams novads", tāpat izteiktas bažas, ka gadījumā, ja novadu "pievienos Bauskai, dzīvosim sliktāk, kļūsim par nomali". Iedzīvotāji arī nevēlas zaudēt saikni ar pašvaldību, tāpat uzskata, ka "mazāku teritoriju ir vieglāk pārvaldīt", "Iecavas novads labi attīstās, pievienošana Bauskai šo procesu aizkavēs".

Savukārt tie aptaujas dalībnieki, kas atbalsta Iecavas novada pievienošanu Bauskas novadam, minējuši, ka nejūt, ka viņu labā pašlaik kaut kas tiek darīts, pauduši arī cerības, ka pievienošana Bauskas novadam ļaus samazināt administratīvās izmaksas. Tāpat minēts, ka "mazajai Latvijai vairāk nekā 100 patstāvīgu novadu ir par daudz", norādīts arī, ka pašlaik Iecavas novadā nenotiek attīstība, iedzīvotāju skaits samazinās.

Daži aptaujas dalībnieki norādījuši, ka atbalsta administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu tikai tādā gadījumā, ja Iecavas novadu pievieno Jelgavas vai Ķekavas novadam.

Jau vēstīts, ka Iecavas novadā notika publiskā apspriešana, iedzīvotājiem uzdodot jautājumu "Vai jūs atbalstāt Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu?".

Publiskās apspriešanas mērķis ir noskaidrot novada iedzīvotāju viedokli par iespējamo Iecavas novada pievienošanu citu novadu administratīvajām teritorijām.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma karte paredz, ka Iecavas novada administratīvo teritoriju ir paredzēts apvienot ar Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novadu, par reģionālās nozīmes attīstības centru nosakot Bausku. Tomēr Iecavas novada dome uzskata, ka, jo lielāka ir pašvaldība, jo mazāka ir iespēja kvalitatīvi un cilvēkiem pietuvināti īstenot likumā noteiktās pašvaldības autonomās funkcijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 28

Es ir ātrāks

Ak, cik smuki mākam informāciju pārkopēt no oriģinālteksta. Žurnālistikas augstākais līmenis!

pirms gada, 2019.07.10 08:10

bet,

tie 1260 novada atbalstītāju taču nav visi, kas pārtiek no novada budžeta, tātad, pat pašvaldības maizē esošie ne visi ir par daudzo novadu saglabāšanu.

pirms gada, 2019.07.10 08:51

Smieklīgi skumji

Jām 1260 iedz. nav visi, bet tie vismaz ir tie, kas pacentās atvēlēt divas minūtes savas vērtīgās dzīves laika, lai izteiktu viedokli par to, kas vistiešākajā nozīmē skar viņus. Žēl, ka pārējie aptuveni 5 tūkstoši tā nedomā.

pirms gada, 2019.07.10 09:26

žēl gan, bet kam?

ka tie aptuveni 5 tūkstoši nedomā par saviem nodokļiem uzturēt šo iedomīgo varzu, kas to vien zin, kā pieprasīt konkurētspējīgas algas un spēlēties ar ES fondu, vai valsts kasē aizņemtiem miljoniem. Kas būs tad, kad šie svešie miljoni beigsies, un no nodokļiem vajadzēs arī visam citam, ne tikai jūsu algām?

pirms gada, 2019.07.10 20:27

izskatās,

ka galvenā "pašvaldības autonomā funkcija" ir pēc iespējas vairāk iekasēt no sava novada iedzīvotājiem. Patreizējais NĪN celšanas projekts jau nav vienīgais, lai domes darbiniekiem arī turpmāk nodrošinātu konkurētspējīgas algas.

pirms gada, 2019.07.10 08:55

Iedzīvotājs

Tu reāli saproti, ko runā? NĪN celšanas "projekts" iznīdēs to, ka daudzi īpašumi uz papīra ir tukši, bet realitātē tur dzīvo viens vai pat pieci un seši cilvēki. Tieši tādu dēļ novada budžetā neienāk līdzekļi un novadā deklarēto skaits ir vismaz par 1000 iedzīvotājiem mazāks, nekā tas būtu, ja cilvēki kaut nedaudz loģiskāk domātu.

pirms gada, 2019.07.10 09:24

protams,

ja cilvēki kaut nedaudz loģiskāk domātu, tad nodokļus vispār nemaksātu, līdz pašvaldības kadru daudzums būtu vismaz saprāta robežās, lai par šiem sūrā grūtā darbā nopelnītajiem nodokļiem nebūtu jāuztur liels bars liekēžu, kas to tik vien domā, kā nezaudēt savu krēslu. Par iedzīvotāju vēlmēm aptaujas veidā, kad pēdējoreiz interesējāties, to jau neviens vairs neatceras. Bet nu krēsls briesmās, iedzīvotāji nāciet palīgā.

pirms gada, 2019.07.10 20:18

no Rīgas

Mužiki grib pērienu, ar pātagu sen nav sisti.

pirms gada, 2019.07.10 09:49

Jopt

Tikko vienam iecavas tirlinam alga redz 1808 eiro !!!!!!!!!!!!!!!Protams ka mazie ķeizariņi pretosies!

pirms gada, 2019.07.10 10:33

Joptam

Tā vieta ir vakanta. Vari mēģināt ar savu pamatskolas izglītību(spriežu pēc rakstītprasmes) pieteikties ,varbūt būsi nākamais tirliņš.

pirms gada, 2019.07.10 10:44

Modelis

Tu dzīvo privātmājā,kuru ar sievu uzcēlāt,un kur kopā ar bērniem deklarēti,bet katram ir pa dzīvoklim,kuros neviens nav deklarēt ,bet kurus izīrējiet pa 200 eiro bez komunālajiem mēnesī. Nodokli valstij nemaksājiet .Īrniekiem dzīvokļos neļaujiet piedeklarēties. Kas tur slikts,ka pašvaldība šādiem dzīvokļiem grib uzlikt paaugstinātu likmi?

pirms gada, 2019.07.10 09:56

to > Modelis

Kāpēc vispār jāmaksā nodokļi par savu īpašumu? Lai maksā tie, kas par kaut kādiem mistiskiem sertifikātiem privatizēja dzīvokļus, mājas, taburetes un citas mantas.
Kāpēc par savu mantu jāmaksā nodoklis, ja nodokļos ievāktā nauda tūlīt tiek izlaupīta līdz pēdējai kapeikai, bet, ja vēl kaut kas paliek pāri, tad tiek izniekota un izsaimniekota? Reti ir kāda diena, ja TV vai radio nedzirdam par kārtējo izlaupīšanu, ko gan sauc citādos vārdos, vai izsaimniekošanu.

pirms gada, 2019.07.10 10:34

Pag

Tev būs 5 īpašumi,kurus tu laidīsi peļņā,nodokļus nemaksājot nekādā veidā un tas būs normāli? Valsts ekonomika zels un plauks?

pirms gada, 2019.07.10 10:40

Gudrā pensionāre

Atbrauks speciālisti no Briseles, atslēgs elektrību Iecavai, Mačeku aizsūtīs administratīvā ekspedīcijā uz Grenlandi.

pirms gada, 2019.07.10 11:25

koļa

Žurnālists (ž) Kur liksiet tik daudz naudas?
Dome (D) Mačekam varētu X5 nopirkt, jo novadā ceļi švaki
Ž- Varbūt ieguldīt ceļos?
D- Nē, mēs domājam par mūsu iedzīvotāju (īpaši domes priekšsēdētāja) labklājību

pirms gada, 2019.07.10 14:09

Koļanam

Cieši gudrs?Iecavā ir normāli ceļi un Mačekam normāls džips. Priekš kam viņam BMW,ar to jau visādi koļas alkst braukt pašapziņas celšanai

pirms gada, 2019.07.10 15:00

Pēterīc

Forši teikc, ne pielikt,ne atņemt.. koļānam kā kulaks acēēēē.

pirms gada, 2019.07.10 15:05

žvačka

cieši gudrajiem īsa atmiņa par Pelša X3 džipu. Un fakti arī pie kājas- 2018.gads
Kā skaidro pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs, liela daļa novada ceļu būtu jāatjauno, bet ar pašreizējo finansējumu tas nav iespējams – līdzekļu pietiek tikai ikdienas uzturēšanai.

Lielākā problēma ir tā, ka autoceļi galvenokārt būvēti padomju gados un jau sākotnēji bija paredzēti ar daudz mazāku nestspēju. Vasarā un ziemā ceļu stāvoklis ir apmierinošs, taču pavasarī un rudenī rodas šķīdonis, jo uz ceļiem nonāk liels daudzums ūdens. Ceļi daudzviet nav aprīkoti ar notekgrāvjiem, un arī tur, kur tādi ierīkoti, savu funkciju tie vairs nepilda. Lai problēmu novērstu, nepieciešami ievērojami ieguldījumi.
Piesaistot Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības attīstības fonda lauku attīstībai līdzekļus, šogad tiks īstenots projekts "Autoceļa “V1040-Roņi-Tāmas-Renceles-A7” pārbūve". Šī 2,216 km garā ceļa posma pārbūves izmaksas ir 291 764,50 eiro.
Bauskas novadā tiek atjaunoti vairāk kā 60 km - tieši 30 reizes vairāk, bet fakti jau pie kājas, galvenais smaidošs boss.

pirms gada, 2019.07.11 09:08

Hm

X3 jau bija caurkritušajam muitniekam un pēc saprāta balss pamošanās tika atņemts un pārdots.Mačeks brauc ar no Pelša mantoto Jeep

pirms gada, 2019.07.11 09:48

beiža

"Fuflo" tādas aptaujas! Vienīgie, kas būs zaudētāji, ir pašreizējie domnieki ar lielajām algām. Tie arī stāsta tautai, kam var iestāstīt, ka viss būs slikti. Tāpēc jau arī loģiski domājošie šādā muļķīgā aptaujā nepiedalījās.

pirms gada, 2019.07.10 15:25

Ecis

Šāds aptaujas rīko tie, kas piesūkušies novada budžetam un baidās zaudēt piesmacētos mīkstos krēslus.
Vienīgais kritērijs novadu sijāšanai būtu sarēķināt cik uz katru novada iedzīvotāju sastāda administrācijas izmaksas. Izveidotos ļoti interesants saraksts.

pirms gada, 2019.07.10 17:22

P

Bauskā ir:Zemes dienests,Zemes grāmata,notāri,mežniecība,bankas,ieņ.dienests,peldbaseins,valsts policija,spēļu zāle,un pat Mājai un Dārzam un Bauskas Dzīve+ vēl VIA Baltika.Ir pat lidlauks;uz Vecumniekiem,Stelpi, Bārbeli,Skaistkalni, Kurmeni,Valli,Jaunsauli vismaz pāris reizes dienā kursēs lidaparāts,nevajadzēs remontēt gludos lielceļus.

pirms gada, 2019.07.10 18:17

pī pī

ceļiem arī kas atlēktu, ja simtiem tūkstošu tai pašā Iecavas novadā netiktu izlietoti pilnīgi nevajadzīgu kadru uzturēšanai novada pārvaldē, kā arī ja pēc štatu ievērojamas samazināšanas darba ražība domē būtu kaut puse no ražošanā nodarbinātā veikuma

pirms gada, 2019.07.10 20:32

KRAUKLE

Iecava ir pasludināta par kraukļu pilsētu ( Valstiski), sakarā ar to, dabas rezervātā pienākas nodokļu atlaides, nevis jāceļ nodokļi! Mēs jau dzīvojam pie krauķiem!

pirms gada, 2019.07.10 22:40

orņitologs Viesis Ķusis

Kā var kraukli no krauķa neatšķirt? Atrisinājums ir vairāki - vietējās kafenēs- vistas stilbiņu vietā krauķu krūtiņas un viss notiks. Vai arī starptautiskās sarunas ar Maroku un viņi tajā galā pastiprināti šauj krauķus, tikai jāpiekarina raidītāji, lai zināms, ka tie ir tieši Iecavas krauķi.
Dabas aizsardzības pārvalde iedos risinājumu, tad kad krauķi būs dienvidos.

pirms gada, 2019.07.11 09:13

Skolotāja

Ko Jūs cepaties par to Iecavas novadu,drīz aiztaisīs vēl skolas un tad brauksiet uz ķekavu,bet ne jau uz Bausku.Vis labums tiks pašreizējiem kampējiem ja palikls kā ir.Pēc tam kaut zāle neaug,jo viņi savu būs sarausuši.

pirms gada, 2019.07.11 10:56

Zirgs

Apsmiekls! Tikpat labi varētu aptaujāt peles miltu noliktavā ,vai viņas vēlas kaķu skaita palielināšanu pagalmā! Loģiski ka neviena nevēlētos! Šadam reformām vispār būtu kaut kāda jēga tikai, ja pašvaldībās nodarbināto skaits tiktu limitēts proporcionāli iedzivotāju skaitam novadā un viņu algu fonds piesiets novadā esošo uzņēmumu nomaksātajiem nodokļiem! Patreiz dzivo kā nieres taukos uz to rēķina,ka maizi pelna galvaspilsētā!

pirms gada, 2019.07.11 11:45

TAISNIGS

A BOVE MAIORE DISCIT ARARE MINOR-NO VECĀKĀ VĒRŠA MĀCĀS ART JAUNĀKAIS

pirms gada, 2019.07.14 21:56

Vietējās ziņas