Iecavā notiks festivāls «Pulkā eimu, pulkā teku»

Bērnu un jauniešu 35. folkloras svētki «Pulkā eimu, pulkā teku» notiks 18. un 19. maijā Iecavā, pulcējot ap 1500 dalībnieku. Iecavas novads ir pazīstams ar savām biškopības tradīcijām, zemkopības un amatniecības tradīcijām, ar kurām dalībnieki tiks iepazīstināti, ziņo Māra Mellēna, projekta vadītāja.

Iecavas jauniešu centra vadītāja Ilze Usāne pašvaldības vietnē iecava.lv aicina pie viņas pieteikties brīvprātīgos palīgus, lai sarīkojuma organizācija noritētu raitāk. Nepieciešami palīgi gan ēdināšanas nodrošināšanā, gan telpu iekārtošanā, gan gājiena organizēšanā un citos darbiņos. Latvijā lielākā folkloras festivāla sarīkošana iecavniekiem ir īsts izaicinājums.

 «Pulkā eimu, pulkā teku» ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma – prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību – pielietojuma iespējas tagad katram no mums, atbildīgi to saglabāt un attīstīt. Nemateriālais kultūras mantojums tiek apgūts dažādos folkloras žanros. «Tradicionālās kultūras, īpaši nemateriālā kultūras mantojuma, apgūšana un pārmantošana bērnu un jauniešu vidē ir būtiska mūsdienu kultūras sastāvdaļa. Globalizācijas laikmetā dalībniekiem ir iespēja piedzīvot savu etnisko un kultūras identitāti,» stāsta projekta vadītāja Māra Mellēna.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas