Iecavā notiks seminārs par pamatkapitāla pārreģistrāciju 1

Lai veicinātu uzņēmēju aktivitāti, nodrošinot Komerclikumā noteikto prasību par pamatkapitāla pārreģistrāciju uz eiro līdz 2016. gada 30. jūnijam izpildi, Uzņēmumu reģistrs (UR) turpina iesākto bezmaksas semināru ciklu. Piektdien, 6. novembrī, seminārs notiks Iecavas kultūras namā, informēja UR sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Ivdra.
 
Viņa atklāja, ka pamatkapitāla pārreģistrācija uz eiro vēl joprojām aktuāla 199 Iecavas novadā reģistrētajiem uzņēmumiem. «Līdzšinējā uzņēmēju aktivitāte Komerclikumā noteikto prasību izpildē vērtējama pozitīvi, tomēr bezmaksas seminārs ir iespēja, kā šo procesu uzņēmējiem vēl vairāk atvieglot, izskaidrot un padarīt saprotamāku,» teic UR pārstāve.

Viņa atgādināja, ka saskaņā ar Komerclikuma grozījumiem no 2014. gada 1. janvāra, kad Latvija kļuva par eirozonas dalībvalsti, visām SIA un a/s līdz 2016. gada 30. jūnijam jāveic pamatkapitāla pārreģistrācija uz eiro. Ja līdz noteiktajam termiņam pamatkapitāla pārreģistrācija uz eiro netiks veikta, Uzņēmumu reģistrs, nepieņemot atsevišķu lēmumu, pārrēķinās komercreģistrā ierakstīto pamatkapitālu uz eiro, tomēr tas nenozīmē, ka uzņēmums tiek atbrīvots no prasību izpildes.

Ja kapitālsabiedrības neiesniegs pieteikumu denominācijas veikšanai noteiktajā termiņā, tām būs pienākums, piesakot komercreģistra iestādei jebkuras izmaiņas komercreģistra ierakstos vai dokumentu reģistrāciju (pievienošanu reģistrācijas lietai), vienlaikus veikt arī denomināciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jocīgs fotogrāfs

Atkal tikai pakauši vien Tāpat, kā jaunā veikala atvēršanas foto.

pirms 5 gadiem, 2015.11.02 22:50

Vietējās ziņas