Iecavā organizē iedzīvotāju viedokļa noskaidrošanu par jauna novada veidošanu kopā ar Baldones pašvaldību 19

Iecavas novads no 26. novembra līdz 1. decembrim rīko iedzīvotāju aptauju par administratīvi teritoriālo reformu, lai noskaidrotu Iecavas novada iedzīvotāju viedokli , vai domei vajadzētu izvērtēt iespēju veidot jaunu novadu kopā ar Baldones novada pašvaldību, portālu informēja Iecavas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Goldmane.

Viņa paskaidroja, ka Iecavas novada dome 26. novembrī pieņēma lēmumu neatbalstīt likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”, kurš paredz Iecavas novada pievienošanu Bauskas novadam.

25. novembrī Ikšķilē notika iedzīvotāju tikšanās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci, kurā piedalījās arī Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks. Ikšķiles novada iedzīvotāju pārliecinošs vairākums iestājas par Ikšķiles novada kā atsevišķas administratīvās teritorijas saglabāšanu, taču tikšanās laikā J.Pūce norādīja, ka šāds variants nav iespējams.

Līdzīgā situācijā ir Iecavas novads. Laika posmā no šī gada 3. jūnija līdz 1. jūlijam tika veikta iedzīvotāju aptauja, kurā 97,4% aptaujas dalībnieku pauda atbalstu Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanai.

Arī Iecavas novada dome atbalsta Iecavas novada administratīvās teritorijas saglabāšanu, taču, ņemot vērā pēdējo dienu notikumus un esošo situāciju administratīvi teritoriālās reformas jautājumā, Iecavas novada dome uzskata par nepieciešamu meklēt alternatīvu risinājumu.

Dome vēlas noskaidrot sabiedrības viedokli šādā jautājumā: Vai domei vajadzētu izvērtēt iespēju veidot jaunu novadu kopā ar Baldones novada pašvaldību? Atbildēt uz jautājumu līdz 1.decembrim (ieskaitot) var šeit: https://forms.gle/7PauBhh6kdgfKN2w9 .

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Ha

Nevis pašvaldība portālu informēja, bet kārtējo reizi teksts vienkārši ir pārkopēts no Iecavas novada mājaslapas.

pirms gada, 2019.11.28 09:02

ee

Cik var malt vienu un to pašu. Šī reforma principā nav apturama. Tikai kārtējā tautas kūdīšana vienam pret otru. Mēs jau tā esam maza valsts. Nevajag iedomāties tagad, ka kaut kāda Iecava ir tik īpaša. Viss var attīstīties neatkarīgi no administratīvās teritorijas. Būsim godīgi, šeit vnk vairāk ir runa par to, ka pašiem darbiniekiem šī reforma nav ērta. Un es viņus cilvēcīgi saprotu. Bet būsim godīgi pēc būtības

pirms gada, 2019.11.28 09:35

FB

Ko nozīmē dīvainais izteiciens "būsim godīgi pēc būtības"? Ir jābūt aprēķiniem un loģikai - gudrs saimnieks rēķina sev izdevīgāko kombināciju un rīkojas, nevis peld pa straumei. VARAM uzzīmētais dalījums Zemgalē ir stipri diskutabls, jo īpaši tas kas attiecas uz Ķekavu, Olaini, Iecavu, Baldoni un Vecumniekiem. Tie visi ir Rīgas satelīti, atšķirībā no Bauskas, Rundāles, Jelgavas utt.
Otrkārt, nav manuprāt nekāda skidrība par budžeta jautājumiem, jo ir pašvaldības (kurās ir pilis) un kurās ir pamatīgas finanšu un administrācijas problēmas un ir tādas, kurās šo problēmu ir mazāk.
Treškārt, lai arī daudzas pašvaldības ir stipri aizgulējušās attiecībā uz šo reformu - tā izskatās ļoti stipri sasteigta un ļoti nepatīkama ir Pūces komandas stūrgalvība.
Būsim godīgi, ja?

pirms gada, 2019.11.28 11:21

FB

Vēl viens skarbs piemērs ir Vecumnieki un ceļš uz Bausku. Cik daudzi ir braukuši pa tiem? Brauc pa kuru gribi, visi viņi ir vienlīdz briesmīgi un tos pagaidām neviens netaisās asfaltēt. Ātrāk un ērtāk ir izbraukt līdz pašai Rīgai nevis līdz Bauskai. Nav ceļi - nav attīstība. Attiecībā uz Vecumniekiem nekāds optimizēšanas efekts ar Bausku nav panākams tikai kaut vai dēļ tā paša ceļa. Ja ir šaubas par to - vienkārši tagad ņemiet un testā izbrauciet. Un nebrauc jau arī pa tiem - tur ir zema kustības intensitāte, jo plūsma atrodas citur.

pirms gada, 2019.11.28 11:49

to FB

kādēļ tev svarīgs ceļš uz Bausku, ja visi likumā pašvaldībai noteiktie pienākumi jāsaņem Vecumniekos arī pēc novadu apvienošanas, un diez vai tev darbs apvienotā novadā atradīsies, ja jau tā esi satraucies. Bet pagaidām parastajiem iedzīvotājiem šī novada reforma nekādas izmaiņas nesola, viņi ,iespējams, to vairāk atbalstītu, ja uz samazināšanas rēķina tiktu kāds taustāms labums, piemēram vienīgajam īpašumam NĪN atcelšana vai vismaz jūtama samazināšana. Tādā gadījumā domju rīkotajās aptaujās piedalītos ne vien domju darbinieki un citādi atkarīgie

pirms gada, 2019.11.28 15:28

ee

"Būsim godīgi pēc būtības" nozīmē beidzot nedramatizēt, ka reforma ir slikta, bet atzīt, ka pārmaiņas ir nepieciešamas (ne tikai Iecavai, bet visai LV). Būsim godīgi, ka Iecavai nav nekāda wow izaugsme pie esošās pārvaldes (Iecava varbūt veiksmīgāk prot sevi reklamēt), t.sk. pašiem nav stratēģiski projekti, kuri nodrošina daudzpusīgu un ilgtspējīgu attīstību. Ar reformu man vismaz ir cerība, ka mainīsies pārvalde, nāks spējīgāki cilvēki īstenot īstas stratēģijas, nevis vnk izdzīvošanas stratēģijas
Par radu rakstiem pašvaldībās labāk paklusēšu:)

Un varbūt uz savas neapmierinātības rēķina BEIDZIET NOLIKT BAUSKU - no malas neizskatās ne īpaši koleģiāli, ne profesionāli no pašvaldības darbinieku puses! NAV TĀDA VALSTS IECAVA:))

pirms gada, 2019.11.28 16:58

FB

EE, lūdzu, bez tukšām patētiskām frāzēm bez seguma: īstā stratēģija, vajag atzīt ka vajag pārmaiņas, nāks labie ļauži utt. Šo sasaukumu vēlēja ne tik sen. Bauskas Lauris nav vienīgais precinieks Zemgalē, turklāt laiki ir mainījušies un Iecava šobrīd nav turpat kur bija rajonu laikā. Ja ir izvēles iespējas, tad obligāti ir jārēķina - tikai nesaimniecisks cilvēks to nedarītu un tieši šī izvēle arī saucas stratēģija- būt tur vai citur,

pirms gada, 2019.11.28 22:42

Baldone

izskatās, ka Baldone ir tikai kā plāns B, lai tikai pašvaldības darbinieki var maksimāli saglabāt/nepzaudēt savas pozīcijas, jo ir skaidri redzams, ka Iecava nav izņēmums un būs kaut kas jāmaina

pirms gada, 2019.11.28 09:38

Dome crauj Iewcavu. Būtu stradājuši, nevis putinājuši. Vai vai Maček!

pirms gada, 2019.11.28 09:43

Upesbebrs

Kas tie par stulbiem jaunumiem. Būtu domājuši kā sakārtot Iecavas centra vidi, kad taps pilsēta, nevis malt tukšus salmus! Kauns.

pirms gada, 2019.11.28 10:11

Skumji

Tie mežoņi nesāks uzbruk pa šoseju braucošām mašīnām !

pirms gada, 2019.11.28 10:19

Atkal Bauskas Dzīve melo

Jautājums skan:

"Vai Iecavas novada domei vajadzētu izvērtēt iespēju veidot jaunu novadu kopā ar Baldones novada pašvaldību? " nevis par novada pievienošanu Baldones novadam. Kur var sagrozīt faktus un tā visu laiku/ "Profesionāla "žurnālistika

pirms gada, 2019.11.28 10:34

Pilsētas Inteliģence

Ej strādāt, lauķi.

pirms gada, 2019.11.28 11:30

prātnieks

Jautājums :
- cilvēki valstij vai valsts cilvēkiem?
Tas pirmais -cilvēki valstij - aziātiskais ceļš - nosaka hans, sultāns un pārējie ir tikai pavalstnieki. Kā hans vēlas tā būs...
Tas otrais -valsts cilvēkiem- eiropeiskais ceļš - nosaka pilsoņi un demokrātiski vēlēti vīri. Viss norisinās sarunu un domu apmaiņu ceļā.
Kādu ceļu izvēlas novadu reformu ministrs - to aziātisko vai eiropeisko? Man tāda nelaba aizdoma ka priekšroka tam pirmajam - es gribu un jūs tur pavalstnieki klusējiet...

pirms gada, 2019.11.28 11:58

w

Praktisks jautājums- kā iecavnieki vai baldonieši (atkarībā kurš būs novada centrs) aizkļūs līdz centram,ja nav savs auto?

pirms gada, 2019.11.28 12:52

atbilde

Caur mežiņu,pa asfaltu ,lēnā solī.

pirms gada, 2019.11.29 11:42

FB

Ceļi ir svarīgi tāpēc, ka reformas jēga un būtība ir lielākas teritorijas pārvaldība un efektīvāka resurusu izmantošana. Resursi nozīmē gan telpas, aprīkojumu, uzturēšanas maksas un darbiniekus - izglītībā, komunālajā saimniecībā, kultūrā, drošībā utt. Ja šiem dienestiem savā starpā nav ātrs ceļš, tad nekāda optimizācija nesanāk - viss jāpatur kā ir līdz šim un tikai ķekša pēc ir reforma. Ieguvēji no reformas būs tie novadi, kuros viss šīs iespējas varēs izmantot un attiecīgi ietaupīt naudu un ieguldīt to kaut kur citur lietderīgāk. Tāpat arī vairākiem esošajiem pārvaldē strādājošajiem var sanākt tā, ka dēļ ceļa pazūd arī ikdienas darbs, jo neatmaksājas strādāt un lauzt auto,

pirms gada, 2019.11.28 16:36

Iecavnieks

Nah mums tas vajadzīgs. Iecavai jābūt pašai pa sevi

pirms gada, 2019.11.28 17:57

Biedrs no rajona

Ko jūs uztraucās? Nav ko baidīties no reformas,Iecavu jau Bauska nenogremdēs .Tikai nedaudz samazināsies vai pārbīdīsies kabinetos sēdošo darbinieku skaits. Vai tad “rajona laikos” Iecava nebija pietiekoši neatkarīga?

pirms gada, 2019.11.28 19:47

Vietējās ziņas