Iecavā pērn samazinājies piegādātais siltuma apjoms 1

Iecavas novada pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» (IS) pagājušo gadu noslēgusi ar 798 eiro zaudējumu, liecina janvāra domes sēdē apstiprinātais gada pārskats.

Atskaites gadā patērētājiem piegādātais siltuma apjoms samazinājies galvenokārt tāpēc, ka Iecavā pamazām aug renovēto daudzdzīvokļu ēku skaits, informē IS jurists Andis Kaspars. «Atsevišķās ēkās siltumenerģijas piegāde samazinājusies par 55,5%, salīdzinot ar periodu pirms renovācijas,» stāsta speciālists.

Uzņēmums aktīvi turpinājis strādāt ar debitoru parādiem, vasarā samazinot siltumenerģijas tarifu karstajam ūdenim par 30%, kā arī atlaižot aprēķināto kavējuma naudu klientiem, kuri izpildījuši iepriekšējās saistības noteiktā laika periodā, vēsta A. Kaspars. Deputāti uzteica uzņēmuma vadību par lēmumu samazināt kavējuma naudu no 0,5% līdz 0,3%.

«Salīdzinot ar iepriekšējo periodu, kavējuma naudas samazinātas par 10 417 eiro jeb 29%,» IS aprēķinus atklāj A. Kaspars, «tā samazinājās parādi, un devām cerību materiālās grūtībās nonākušiem klientiem nokārtot kavētās saistības.»

Sabiedrība turpina iesniegt prasības par parādu piedziņu tiesās, tiesu izpildītāji ir pārdevuši desmit parādnieku īpašumus izsolēs, informē jurists. Jau vēstīts, ka parasti tas notiek, ja dzīvoklis ir ieķīlāts bankā, tā iegūst nosolīto summu, bet IS savus parādus spiesta norakstīt. Skaidrojot deputātiem uzņēmuma ieguvumu no šādas rīcības, A. Kaspars sacīja, ka pēc izsoles mājoklī parasti ievācas maksātspējīgs cilvēks un turpmāk rēķini par siltumu tiek maksāti regulāri.

Deputāts Juris Krievs interesējās, kā rit IS sadarbība ar biogāzes rūpnīcu «Agro Iecava». IS vadītājs Juris Drizļionoks atzina, ka «zaļo» siltumu iecavnieki nesaņem nolīgtajā apjomā un par to piegādātājiem tiek aprēķināts līgumā paredzētais sods.

«Agro Iecava» biogāzes stacijas vadītājs Mārtiņš Pelšs «Bauskas Dzīvei» atzina, ka sākotnējais līgums par siltuma piegādes apjomu slēgts, «optimistiski vērtējot ražošanas procesu». Realitātē stacijai pērn bijušas problēmas ar motoriem, kas radušās piegādātāju dēļ. «Motoru jauda kādu laiku bija samazināta pat par ceturtdaļu, tāpēc neražojām paredzētajā apjomā. Patlaban mainām sistēmu caurules, plānojam ražošanas jaudu atjaunot,» stāsta M. Pelšs.

Visas paredzētās soda sankcijas no «Agro Iecava» ieturētas regulāri, saka M. Pelšs, piebilstot – nākamgad apspriežot līguma atjaunošanu, iespējams, būs jāvienojas par citādu piegādes apjomu. «Tas būs izdevīgi ne tikai mums, bet arī «Iecavas siltumam», jo viņi varēs precīzāk plānot ražošanu no dabasgāzes un izejvielas cenu,» vērtē uzņēmuma pārstāvis.

Deputāti apšaubīja lietderību līdzekļiem, kas pērn ieguldīti IS katlumājas Grāfa laukumā 5 renovācijā, ja iecavnieki pēc dažiem gadiem varētu saņemt «zaļo» siltumu arī no «Balticovo» biogāzes stacijas. J. Drizļionoks un A. Kaspars norādīja, ka par šī projekta virzību pagaidām konkrētu ziņu nav, bet ēku Dartijā varēs labāk izmantot nākotnē, ja tā būs sakārtota. IS pārstāvji piebilst, ka ir nodoms nākotnē padziļināti pētīt alternatīvu resursu izmantošanu siltumenerģijas ražošanā, lai mazinātu atkarību no dabasgāzes.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas