Iecavā pirmie jaunsargi dod solījumu

Jaunsarga svinīgo solījumu sestdien, 3. oktobrī, pie Latvijas valsts karoga nodeva pirmie 18 jaunsargi no Jaunsardzes un rekrutēšanas centra 3. novada 516. Iecavas vienības, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja Zemessardzes instruktors Dainis Kravals.

Jaunsardzes vienība Iecavā atjaunota šī gada aprīlī, D. Kravals ir tās vadītājs. Jaunsargi apgūst zināšanas aizsardzības teorijā, praksē un fiziskajā sagatavotībā.

Savu kārtu nodot svinīgo solījumu Iecavā gaida vēl 32 jaunsargu kandidāti, informē grupas atbalstītāja Gita Kravala. Jaunsardzē labprāt darbojas arī meitenes un Iecavas ķīniešu diasporas jaunākās paaudzes pārstāvji.

«Puikas stāsta – viņiem Jaunsardze interesē tāpēc, ka tur var darboties ar ieročiem, iet pārgājienos,» jauniešu iespaidus atklāj G. Kravala, «par lielu pagodinājumu jaunsargi uzskatītu iespēju doties Lāčplēša dienas gājienā uz Iecavas Brīvības pieminekli.»

Jaunsargi atzinuši, ka gribētu arī Iecavā tādu militāro šķēršļu joslu kā Bauskā un Skaistkalnē. Savukārt D. Kravals ir gandarīts par saviem audzēkņiem, kuri pirmajā šaušanas nodarbībā ar pneimatisko ieroci uzrādīja labus rezultātus. Dienas beigās vienības kopējais sveiciens «Prieks censties!» izskanējis skaļi un pārliecinoši.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas