Iecavā rīko barikādēm veltītu izstādi

Iecavas kultūras namā būs apskatāma Artura Ozoliņa fotogrāfiju izstāde, vēstīts pašvaldības mājaslapā iecava.lv.

Izstāde tiks atklāta 20. janvārī, 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienā. Ekspozīcija tapusi sadarbībā ar biedrību «Arhīvs».

Arturs Ozoliņš ir biedrības «ReFoto» dalībnieks. Tā ir domubiedru grupa, kam sirdslieta ir fotogrāfija, vēstīts interneta vietnē refoto.lv. Tā apvieno gan profesionāļus, gan amatierus no visas Latvijas. Biedrības mērķis ir veidot labu, daudzpusīgu, interesantu un kvalitatīvu fotogrāfiju krājumu.

Fotogrāfs savā pieteikumā raksta: «Fotogrāfija tā pa īstam sāka interesēt vidusskolas laikā pēc spāņu fotogrāfa Manuela Kolomas satikšanas Prāgā. Tālāk nāca literatūras un forumu lasīšana un eksperimentēšana fotojomā. Tā kā neesmu rakstnieks, fotogrāfija aizrāva, jo to es uztveru kā iespēju paust savu viedokli plašākām masām un censties atstāt ko paliekošu. Pašlaik varu teikt, ka savu vietu esmu atradis un turpinu lūkoties uz pasauli objektīvi caur savu subjektīvo skatu prizmu.»

Iecavā savulaik tika izveidota pirmā Latvijas Tautas frontes nodaļas toreizējā Bauskas rajonā. Tās vadītājs Uldis Godainis bija viens no «Baltijas ceļa» organizētājiem un barikāžu laikā koordinēja iecavnieku darbību Ministru padomes ēkas un Zaķusalas TV torņa apsardzē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas