Iecavā rīko Kukurūzas dienu

SIA «Zeltezeri» ražošanas bāzē pie Iecavas ceturtdien, 24. septembrī, notiks Kukurūzas skābbarības diena, portālu informēja uzņēmuma vadītājs Arnis Bole.

Pasākumā varēs iepazīties ar SIA «Zeltezeri» saimniecību un nozarēm, kukurūzas audzēšanas pieredzi un aktualitātēm.
Tiks sniegta informācija par efektīvu nezāļu apkarošanu pirms kukurūzas sējas, lauku apstrādi pēc novākšanas un piemērotāko agregātu izvēli. Speciālisti un praktiķi skaidros kukurūzas šķirņu izvēli augstvērtīgas skābbarības ražošanai, sēšanu, augsnes mēslošanu, skābbarības piedevas, kukurūzas novākšanu un smalcināšanu.

Eksperti ierādīs skābbarības tranšeju pareizu pildīšanu, loģistikas organizēšanu, kā arī ieskābējamās masas izlīdzināšanu, blietēšanu, nosegšanu, hermetizēšanu, pārsegumu noslogošanu un aizsardzību pret mehāniskiem bojājumiem. Tiks skaidrota barības glabāšana tuneļu maisos, profesionāla skābbarības paraugu ņemšana un analīžu metodes, sausnas noteikšanas metodes, līdzekļi barības maisījuma karšanas novēršanai.

Vairāku uzņēmumu pārstāvji aprakstīs agregātus un to izvēli, notiks precīzās sējas sējmašīnas demonstrējums. Kukurūzas dienā bez maksas var piedalīties visi interesenti, plānota programma arī bērniem. Pasākumu līdz ar «Zeltezeriem» rīko lauksaimniecības servisa uzņēmumi. Programmas sākums – pulksten 10. Dalībnieki lūgti pieteikties pa tālruni 28647996 vai e-pastu: sarlote@agrera.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas