Iecavā rīko militārās mācības, brīdina par trokšņiem 2

No šodienas, 13. aprīļa, līdz 19. aprīlim Iecavas novada teritorijā notiks militārās mācības, kuras organizē Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skola, portālu informēja Aizsardzības ministrijā (AM).
 
Ministrijas preses nodaļas vadītāja Dace Ankipāne paskaidroja, ka Instruktoru skolā šomēnes notiek «Kājnieku nodaļas komandiera/Kājnieku vada seržanta kurss», kas noslēdzas ar praktiskām apmācībām apvidū.

«Lai kvalitatīvi apmācītu topošos komandierus cīņām biezi apdzīvotā vietā, mācību vajadzībām nepieciešama teritorija ar tukšām un ekspluatācijā neizmantotām ēkām, kādas pieejamas Iecavas novadā,» stāsta D. Ankipāne.

AM pārstāve portālam atklāja, ka mācībās plānoti taktiskie vingrinājumi ar periodisku salūtmunīcijas un imitācijas līdzekļu pielietošanu, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Mācību dalībnieki ir apmācīti rīkoties ar ieročiem un ievērot drošības noteikumus. Iedzīvotājiem nav noteikti nekādi ierobežojumi.

«Karavīru apmācība ārpus militārajiem poligoniem ir jau ierasta prakse ne tikai ārvalstīs, bet arī Latvijā, un to norise tiek saskaņota ar visām atbildīgajām institūcijām, bet informācija attiecīgā novada iedzīvotājiem tiek sniegta, to laikus ievietojot novada oficiālajā interneta vietnē,» skaidro D. Ankipāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

?!

Ja jau iedzīvotājiem nav noteikti nekādi ierobežojumi, varēja pārdot 0,5 eiro biļetes muļķa laišanas skatītājiem, bet par 1-2 eiro atļaut iesaistīties tajā trādirīdī. Sanāktu naudiņa kādam rūseklim. Kāda jēga uzbrukt un iekarot tukšus graustus ?! Vai tad tagad tādi skaitās *biezi apdzīvota vieta* ?

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 17:43

!

Pats esi muļķis! Tāpēc jau tās ir praktiskās mācības, lai karavīri būtu gana kompetenti attiecīgās kaujas situācijas, un tādi tukši grausti un vide kā imitācijas ir izcili piemērota tam.

pirms 5 gadiem, 2015.04.19 23:29

Vietējās ziņas