Iecavā sakopj Ozolu ielas aleju 5

Iecavā arboristi sākuši sakopt Ozolu ielas aleju,portālu informēja novada dārzniece Sarmīte Avota. Vēsturiski un vides saglabāšanai vērtīgās ozolu alejas sakopšana plānota sadarbībā ar arboristiem.

«Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka marta vidū aleju un citus Iecavas kokus apskatīja Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas vecākā eksperte Zemgales reģionā Vita Caune. Viņa sniegusi savus ieteikumus koku sakopšanai.

Aprīļa pēdējās dienās arboristi jeb kokkopji strādāja Ozolu ielā, stāsta S. Avota. Īpašs darbs viņus gaida ciema centrā, kur plānots sakopt dižozolu Edvarta Virzas ielā.

V. Caune apskatē secināja: «Aleja Ozolu ielā ir liela bagātība, jo Latvijā ir maz tik vecu ozolu stādījumu. Kokos dzīvo putni un kukaiņi, tie ir vērtīgi ne tikai ciema videi, bet arī kā ekosistēma.»

Tā kā aleja ir vēsturisks objekts, tās kopšana bija jāsaskaņo ar vides ekspertiem. V. Caune iesaka ozolus, pat ja tie nedaudz bojāti, uzreiz neapzāģēt, bet pārbaudīt, vai koks sevi nesadziedē pats. Viņa piekrita S. Avotas norādei, ka automašīnas Ozolu ielā nevajadzētu novietot uz zāliena tuvu koku stumbriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Krā

Kāpēc joprojām brutālu koku apciršanu dēvē par "sakopšanu"?

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 13:05

Rasma

Atkal viens mazvērtības kompleksa nomāktais iecavnieks ar negatīvo komentāru. Kritizēt- tas ir norādīt autoram, ka viņš dara ne tā, kā darītu es, ja mācētu!!!

pirms 5 gadiem, 2015.05.06 12:50

krā

Ej sēdi pilskalna vārnu perēklī un priecājies kā tev vārnas taisa uz galvas.Koki ataug,ja neesi pamanījusi.Bet tu jau no sakoptības neko nesajēdz,jo pati dzīvo missenē.

pirms 5 gadiem, 2015.05.06 19:31

albs

kokiem ja kop ipasi ja tie ir veci, nevajak gaidit bridi kad koks nogazties un nokrit kadam galva

pirms 5 gadiem, 2015.05.07 10:13

Vietējās ziņas