Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā saremontēti kritiskākie ceļu posmi

Līdz ar vasaras darbu sezonas sākumu Iecavas novadā saremontēti vairāki kritiskākie ceļu posmi, par kuriem iedzīvotāji sūdzējās gadiem.

Pilnīgi pārvērties ceļš Zorģos, kas ved uz kokapstrādes ražotni «Spals», mototrasi, jāšanas sporta centru «Drostalas». Pavasara sākumā uz tā bija vietas, kur braucējiem nācās izvēlēties, kurā bedrē iebraukt būtu mazāk bīstami, bet tagad tas nobērts ar pamatīgu grants kārtu un nolīdzināts. Līdzīgi salabotas arī iepriekš bedrainās vietas uz grants ceļa Zorģu ciematā.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Jakovļeva informēja «Bauskas Dzīvi», ka kritiskākie posmi ir saremontēti, «pārējie tiks laboti pēc faktiskā ceļu stāvokļa». Šovasar pašvaldība plāno divas reizes appļaut ceļmalas novadā, lai uzlabotu redzamību līkumainos posmos.

Ilgi solīto pagaidu risinājumu putekļiem 26. maijā sagaidīja Dzimtmisas iedzīvotāji un skolas kolektīvs. Ceļa posms kilometra garumā no A7 gar skolu un līdz pagriezienam uz minizoo «Dobuļi», populārāko novada tūrisma objektu, apstrādāts ar pretputekļu materiālu – speciālu sāls maisījumu. Vasarā apstrādi plānots atkārtot. Darbu veica a/s «Latvijas Ceļu uzturētājs» Bauskas ceļu rajona Iecavas iecirkņa strādnieki.

Pašvaldības interneta vietnē uzsvērts, ka izpildīts domes vadības solījums risināt šo problēmu, kas dots tikšanās reizē ar iedzīvotājiem pērn. Tomēr šo problēmu jau iepriekšējā sasaukuma sākumā aktualizēja toreizējā deputāte, Dzimtmisas pamatskolas direktore Jana Arāja. Deputāti vairāku gadu garumā ik palaikam mudināja domes vadību vienoties ar ceļa īpašnieci a/s «Latvijas Valsts ceļi» par posma asfaltēšanu, taču tas nav izdarīts.

Uzziņai

Tēriņi ceļiem Iecavas novadā 2014. gadā
Ceļu un ielu remontam paredzēti EUR 92 935, no tiem līdz šim iztērēti EUR 12 896,24.
Ceļu greiderēšanai – EUR 89304 (pamatbudžets – 35572, speciālais budžets – 53732)
Bedrīšu remontam paredzēti EUR 92 487.
Ceļu uzturēšanai ziemā atvēlēti EUR 49 800, kopš 1. janvāra iztērēti EUR 20 137,19.
Ceļu zīmju izgatavošanai un uzstādīšanai plānoti EUR 1423.
Autoceļa U1010 «Ziemeļi–Stūri» apstrāde ar pretputekļu materiālu – EUR 4269.
Dati: Iecavas novada dome.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas