Iecavā savu piedzimšanas dienu svinējis «Vīnkalna ceplis»

Iecavā savu piedzimšanas dienu pagājušajā nedēļas nogalē svinēja «Vīnkalna ceplis», ar priecīgu ziņu «Bauskas Dzīvei» dalās Ginta Zaumane, jaunā cepļa saimniece, māksliniece un biedrības «RaDam» pārstāve.

«Vīnkalna ceplis» ir būvēts kā precīza Zandas Priednieces cepļa «Madze» Iecavā kopija – keramikas apdedzināšanas krāsns, kurā māla trauki pārtop par melni svēpētiem.

Pavisam agrā 12. decembra rītā ceplī tika salikti vairāk nekā 150 dažādi priekšmeti – šķīvji, krūzes, bļodiņas, svečturi, krūkas, karotes un glāzes. Šim pirmajam ceplim darbus bija atnesušas desmit mālotājas. Tad teju 13 stundu ilga malkas kurināšana. 13. decembra pusdienlaikā «Vīnkalna ceplis» piedzīvoja savu pirmo atvēršanu. «Parasti tie ir svētki ar kuplu apmeklētāju skaitu,» turpina Ginta, «šoreiz tie bija svētki ļoti šaurā lokā, tikai tik roku pāru, lai darbs būtu padarāms. Visskaļākie sajūsmas mirkļi ir tad, kad ceplis atvērts un var redzēt – trauki patiešām ir kļuvuši melni (jāpiebilst – tādi tie var arī nekļūt, ja noiet greizi kāds no svēpēšanas posmiem), sudrabaini un bronzas nokrāsās! Dažu stundu darbiņš, katru trauku notīrot no putekļiem, ieeļļojot, un melnie skaistuļi gatavi doties katrs uz savām mājām.»

«Vīnkalna ceplī» cepušies trauki noteikti ir lieliska dāvana gan Ziemassvētkos, gan arī citos godos, gan arī prieks sev – ikviens laipni aicināts aplūkot darbiņus «Facebook», kur jāmeklē «Keramika «Vīnkalna ceplī»» konts, un tur arī var sazināties ar mākslinieci.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas