Iecavā sniedz konsultācijas meža apsaimniekošanā

Meža konsultāciju un pakalpojumu centra (MKPC) Rīgas reģiona nodaļas speciāliste Rita Daščiora otrdienās sniedz konsultācijas Iecavas novada domē.

Ar speciālisti var konsultēties meža īpašnieki dažādos meža apsaimniekošanas jautājumos, taču galvenais mērķis ir palīdzēt meža saimniekiem sagatavot projektu pieteikumus Eiropas atbalsta ieguvei, lai sakoptu un attīstītu savu īpašumu, «Bauskas Dzīvi» informēja R. Daščiora.

Ministru kabinets septembrī apstiprinājis Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus atbalsta programmā «Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana», lai efektīvāk un mērķtiecīgāk izmantotu atlikušo finansējumu.

Noteikumi papildināti ar jaunu prasību, paredzot, ka viens pretendents vienā kārtā var pieteikt ne vairāk kā 20 hektāru, tādējādi dodot vienlīdzīgākas iespējas saņemt atbalstu mazajiem meža īpašniekiem, skaidro ZM pārstāve Viktorija Kalniņa.

Nosacījumi paredz, ka prioritārās aktivitātes šajā programmā ir jaunaudžu kopšana un mazvērtīgu mežaudžu nomaiņa. Jaunā kārtība gan attieksies tikai uz tiem pretendentiem, kas projektus iesniedz pēc grozījumu spēkā stāšanās brīža izsludinātajās kārtās.

R. Daščiora aicina konsultācijām iepriekš pieteikties pa tālruni 22019356, jo dienās, kad kaut kur notiek MKPC Rīgas reģiona nodaļas rīkots seminārs, viņa Iecavā nestrādās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas