Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā šoziem iztērēts par trešdaļu mazāk siltuma

Pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» nule aizvadītajā apkures sezonā pārdevusi par trešdaļu mazāk siltuma nekā iepriekšējā 2012./2013.gada ziemā, «Bauskas Dzīvi» informēja uzņēmuma pārstāvis Andis Kaspars. No biogāzes stacijas «Iecava Agro» iepirkts par 10% mazāk siltumenerģijas nekā pirms gada.

Parādu apjoms palicis nemainīgs – maijā tas ir 380 000 eiro kopā ar kārtējiem izrakstītajiem rēķiniem par iepriekšējo mēnesi. Lielākā viena nemaksātāja sakrātā summa ir ap 7000 eiro, atklāj A.Kaspars.

«Iecavas siltums» plāno tuvākajā nākotnē samazināt kavējuma naudas procentu apmēru, lai mudinātu cilvēkus nekrāt parādus, stāsta uzņēmuma jurists. «Ar visiem parādniekiem strādājam individuāli. Cilvēku maksātspēja ir uzlabojusies, aicinām noslēgt vienošanos par parādu atmaksu, lai tas būtu izdevīgi gan «Iecavas siltumam», gan parādniekam, novērtējot viņa finanšu stāvokli. Aicinu visus parādniekus pašiem nākt un vienoties par parāda atmaksu, lai izvairītos no riska zaudēt dzīvokli,» uzsver A. Kaspars.

Jurists pastāstīja, ka pēc «Iecavas siltuma» iniciatīvas Iecavā notikušas jau ap desmit parādnieku dzīvokļu izsoles: «Daudzi iedomājušies, ka banka ir priekšā, tāpēc komunālo pakalpojumu sniedzējs dzīvokli neatņems. Taču pēc likuma mums tagad ir tiesības piedzīt parādus šādā ceļā. Siltumražotājs gan naudu neatgūst, jo hipotekārais kredīts parasti ir lielāks, bet mēs iegūstam maksātspējīgu klientu – jauno dzīvokļa īpašnieku.»

«Kopumā uzņēmuma bilance ir pozitīva, finanšu gads pabeigts ar peļņu,» skaidro siltumražotāja pārstāvis, «tā novirzīta iepriekšējo gadu zaudējumu segšanai, turklāt līdz sākotnējai vērtībai bija jāpaceļ iepriekš samazinātais pamatkapitāls.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas