Iecavā spriedīs par iespēju iegūt pilsētas statusu 4

Šovakar plkst.18 Iecavas kultūras namā notiks publiskās apspriešanas sapulce "Par Iecavas novada pilsētas statusa noteikšanu Iecavas ciemam", lēmusi novada dome.
Iedzīvotāj līdz aprīļa beigām aicināti izteikt viedokli par novada pilsētas statusa noteikšanu Iecavas ciemam. Aptaujas anketu drukātā veidā varēs saņemt, aizpildīt un iesniegt pašvaldības administrācijas ēkā, novada bibliotēkās un citās pašvaldības iestādēs. Saite uz aptaujas elektronisko versiju un aptaujas forma drukāšanai būs pieejama arī pašvaldības mājaslapā.

Domē skaidroja, ka, vērtējot pēc Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā noteiktajiem kritērijiem, Iecava atbilst pilsētas statusam - tajā ir vairāk nekā 2000 iedzīvotāju, Iecava ir novada izglītības, kultūras, tūrisma, sporta un komercdarbības centrs ar attīstītu inženierinfrastruktūru un ielu tīklu.

Pilsētas statusa piešķiršanas gadījumā Iecava ar savu iedzīvotāju skaitu 77 Latvijas pilsētu vidū varētu ierindoties 30.-35.vietā. Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra datiem Iecavas novadā deklarēti 9008 iedzīvotāji, no tiem 5759 jeb 64% novada iedzīvotāju - tieši Iecavā.

Iecavas novada attīstības programmā 2013.-2019.gadam minēts, ka novada centrs - Iecava - turpina pilnveidoties kā pilsēta ar labas kvalitātes komunālās saimniecības un sociālajiem pakalpojumiem. Arī Iecavas novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijā ir paredzēta Iecavas ciema iespējamā statusa maiņa uz pilsētu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Norbis

Skaidrāks par skaidru, ka Iecavai ir jābūt pilsētai. Vai tad kādreiz Iecava nebija pilsēta ?

pirms gada, 2019.04.24 10:13

koļa

25 gadus nevajadzēja, tagad vajag. Un tikai tāpēc, lai savu silto krēslu nepazaudētu. Beidziet būt zīmuļi, esiet taču atklāti, deputāti u.c. administrācijas darboņi.

Vienīgais ieguvums būs nekustamā īpašuma nodokļa pieaugums.

pirms gada, 2019.04.24 13:55

kkk

plusi būs tādi ka varēs piesaistīt papildus līdzekļus turpmākai attīstībai, jo pilsēta (pēc startusa) ir pati tiesīga lemts ko un kā piesaistīt un vieglāk dabūt dažādu fondu naudas, nevis kā tagad būs pēc reformas vienkārši lauku pagasts

pirms gada, 2019.04.30 15:46

Vietējās ziņas