Iecavā sumina ļaudis, kas ar savu neatlaidību un gribasspēku nesuši Iecavas vārdu Latvijā un pasaulē

Iecavas novadā valsts jubilejas svētkus 15. novembrī ievadīja kultūras namā rīkotais pasākums. Svinību saturu piepildīja iecavnieku lepošanās ar novada ļaudīm un paveiktajiem labajiem darbiem, ko caurvija sirsnīgi suminājuma vārdi, dziesmas un dejas, veltītas Latvijai un Iecavai. Svētku sarīkojumā teju piepildītajā zālē valdīja patiesa svētku un lokālpatriotisma gaisotne.

Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks, sveicot sanākušos Latvijas proklamēšanas 101. gadadienā, aicināja godināt novada un topošās Iecavas pilsētas cilvēkus, kas īpaši novērtēti 2019. gadā. A. Mačeks sacīja atzinīgus vārdus par iecavniekiem, kas, īstenojot savas idejas, piedalījušies pašvaldības projektos un paveikuši daudz, lai cilvēki justos labāk un varētu dzīvot ērtāk. Īpaši viņš aicināja godināt ļaudis, kas ar savu neatlaidību un gribasspēku nesuši Iecavas vārdu Latvijā un pasaules mērogā.

Šogad biedrību, nodibinājumu un tradicionālo reliģisko organizāciju projektu pašvaldības līdzfinansēšanas konkursā īstenoti 12 atbalstītie projekti, kas rezultējušies paveiktā un ieguvumu krāšņā kolāžā. Izzināti Iecavas putni, rīkotas daudzveidīgas fiziskas aktivitātes, sportošana un radoši pasākumi bērniem un pieaugušajiem, labiekārtota koplietošanas dzīves vide, iegādāts nepieciešams inventārs un aprīkojums nevalstisko organizāciju darbībai un vēl, un vēl.
Suminājumus svētku reizē saņēma projektu konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi» īstenoto ideju dalībnieki.

Svinību kulminācijas brīdis bija pašvaldības apbalvojuma «Iecavas Gada cilvēks» pasniegšana diviem iecavniekiem. Īpašo novada pagodinājumu saņēma Ilze Kalniņa-Dauga par ilgstošu, priekšzīmīgu un panākumiem bagātu darbību izglītības un uzņēmējdarbības jomā un Iecavas novada vārda popularizēšanu Latvijas mērogā. Viņa ir pirmās Rīgas Tālmācības vidusskolas dibinātāja un Latvijas Tālmācības profesionālā centra dibinātāja un pedagoģe. I. Kalniņa-Dauga īstenojusi arī neformālās izglītības projektu «Panākumu universitāte», kas palīdz jauniešiem labāk sagatavoties nākotnes profesijai un dzīvei.

Otru novada augsto apbalvojumu pasniedza Jānim Miezeram par unikālu sasniegumu Latvijas un Iecavas novada sporta vēsturē, par ilgstošu sporta un veselīga dzīvesveida popularizēšanu Iecavas novadā. J. Miezers nodarbojas ar neparastu sporta veidu, kas prasa daudzpusīgas sportiskās spējas un fizisko izturību. Viņš ir Latvijas vienīgais ultratriatlonists, kurš pieveicis pieckāršā ultratriatlona «Iron Man» disciplīnas, par ko «Bauskas Dzīve» jau vēstījusi iepriekš.

Pasākumu krāšņu ar svētku noskaņu radīja Iecavas kultūras nama amatierkopu sniegums. Aizkustinošu priekšnesumu sniedza pirmsskolas vecuma bērnu deju kolektīvs, uzstājās vidējās paaudzes deju kopa «Iecava». Ar Latvijai veltītām patriotiskām dziesmām priecēja vokālās studijas «Aprīļa pilieni» vokālā grupa «Carnelian» un Elizabetes un Egijas duets. Pārsteidzoši krāšņu muzicēšanu ļāva baudīt folkloras kopa «Tarkšķi».

Valsts svētku svinības tika iesāktas ar Latvijas Valsts himnas kopdziedāšanu, bet noslēgtas ar tikpat enerģiski skandētu Iecavas himnu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas