Iecavā testa režīmā sāk darboties automātiskā siltumenerģijas padeve dzīvokļiem 1

Pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» no  27. marta daudzdzīvokļu māju siltummezglos testa režīmā uzstāda, kur tas tehniski iespējams, automātisko siltumenerģijas padevi dzīvokļiem. 

Andis Kaspars, SIA «Iecavas siltums» pārstāvis, «Bauskas Dzīvi» informē, ka testa režīms ir saskaņots ar SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība», un pauž cerību, ka automātiskās sistēmas pārbaude noritēs bez sarežģījumiem. Automātiskais režīms daļēji jau pārbaudīts deviņstāvu mājās pagājušā gada pavasarī – to pielietoja ēkai Tirgus ielā 3, 1. sekcijā. Ne visām daudzdzīvokļu mājām uzstādīta viena veida automātika. Tāpēc šis process ir testa režīmā. Iestājoties siltākam laikam, testa režīms dod iespēju lieki nekurināt, kad āra gaisa temperatūra ir virs +12 grādiem. Savukārt vakaros, kad iestājas drēgns un vēss laiks, ļauj nodrošināt komforta sajūtu dzīvoklī.

Pēc uzņēmuma pieredzes, iestājoties siltākam laikam, t.i.,  kad neilgu laiku diennakts vidējā temperatūra ir virs +8 grādiem, vairākas daudzdzīvokļu mājas atslēdzas no siltumenerģijas padeves, lai ekonomētu. Ir dzīvokļu īpašnieki, vairumam no tiem dzīvokļi neatrodas saules pusē, kas izmanto dažāda veida apkures materiālus savu telpu apsildei. Ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī cīņā ar «Covid-19», cilvēki ilgstoši uzturas telpās, gatavo ēdienu, mazgā veļu, un, ja ir zema iekštelpu gaisa temperatūra un vēl nepietiekama ventilācija, palielinās ūdens tvaiku daudzums iekštelpās. Tādējādi dzīvokļos sāk veidoties mitrums. Miklums un pelējums ir nozīmīgi riska faktori slimībām, it īpaši tām, kas skar cilvēka elpošanas un imūno sistēmu. Veselības problēmas var skart cilvēkus, kas slimo ar astmu, īpaši bērnus. Jutīgās iedzīvotāju grupas ir zīdaiņi, mazi bērni, veci cilvēki, ļaudis ar ādas, elpceļu slimībām un imūnās sistēmas traucējumiem. Tāpēc ir jānodrošina pietiekama dzīvokļu apsilde, situāciju argumentēti skaidro SIA «Iecavas siltums» pārstāvis A. Kaspars.

Visi iepriekš minētie apstākļi stimulējuši SIA «Iecavas siltums» meklēt veidu, kā nodrošināt iedzīvotājiem siltumenerģijas padevi vēsajā periodā, bet dienas periodā, kad ir pietiekami silts, siltumenerģijas padevi pārtraukt. Turklāt šāds testa režīms ļaus uzņēmumam izvērtēt daudzdzīvokļu māju siltummezglu tehnisko stāvokli. Testa režīmu šajā pavasarī plānots pielietot līdz brīdim, kamēr katra māja atteiksies no apkures, stāsta A. Kaspars.

Viņš arī uzsver, ka automātiskā testa režīma ieviešana neprasa papildizmaksas, un atgādina, ka šajā režīmā iedzīvotājiem pašiem ir tiesības atteikties no apkures jebkurā laikā, kad to uzskata par vajadzīgu. Turklāt Andis Kaspars teic: «Ja šis režīms pierādīs sevi efektīvi šajā pavasarī, tad tādu pašu scenāriju varēs izmantot rudens periodā.»

Māris dzīvo Iecavā, daudzdzīvokļu mājā, viņš saistībā ar minēto situāciju «Bauskas Dzīvei» teic: «Esmu neizpratnē, kāpēc pagājušajā gadā aukstajā laikā apkures rēķins ir tāds pats kā tagad, kad ārā ir silts laiks. Par automātisko siltuma pieslēgšanas režīmu līdz šim ir bijis par maz informācijas, pat nezinu, vai mūsu mājai tāds režīms ir uzstādīts. Tagad pievērsīšu tam uzmanību.»
Atis Avots, Iecavas novada domes deputāts, dzīvo renovētā daudzdzīvokļu mājā. Viņš uzskata, ka automātiskā siltuma regulācija testa režīmā viņu un viņa kaimiņus maz ietekmēs.

Savukārt Visvaldis, arī daudzdzīvokļu mājas iemītnieks, pārliecināts, ka tas ir ļoti labs sākums, un novēl šo darbu tikai turpināt.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas