Iecavā tiekas ar rakstnieci Ingu Gaili

Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā no septembra līdz aprīlim norisināsies tikšanās ar astoņiem populāriem latviešu rakstniekiem Valsts kultūrkapitāla fonda finansētajā projektā «Tikšanās ar grāmatu sērijas «Mēs. Latvija, XX gadsimts» autoriem».

Septembrī Iecavā jau viesojās latviešu rakstniece un mākslas vēsturniece Gundega Repše. Pagājušajā nedēļā, 18. oktobrī, bibliotēkā apmeklētājus ar savu klātbūtni iepriecināja rakstniece Inga Gaile. Viņai ir 43 gadi, beigusi Rīgas Centra humanitāro ģimnāziju, studējusi Latvijas Kultūras akadēmijā Literatūras teorijas, vēstures un kritikas kursā, kā arī pabeigusi teātra un televīzijas dramaturģijas kursu. Papildus studējusi režiju maģistratūras studiju programmā.

Pārsvarā I. Gaile raksta dzeju, bet tapis arī romāns «Stikli». Viņas dzejoļu krājumā ietilpst tādi darbi kā «Laiks bija iemīlējies», «Raudāt nedrīkst smieties», «Kūku Marija», «Migla», «Lieldienas». Inga Gaile atdzejojusi Laurena Šimeļa darbus «Rīta agrumā» un «Laiks gulēt iet».

Bibliotēkā skanēja jaunākie dzejas lasījumi pašas autores izpildījumā, nedaudz tika pastāstīts, par kādām lietām un tēmām latviešu rakstniece pauž savu attieksmi.

«Man patīk rakstīt par lietām, par kurām agrāk nerunāja, un izcelt cilvēkus, kuri savā dzīvē, iespējams, neko nav sasnieguši, bet ir izdarījuši kaut ko labu. Man kā personībai ļoti nepatīk kaut kādi kulti. Piemēram, mums tika ievēlēts jauns Valsts prezidents. Daudzi spriež, ka viņš ir izcils un tagad ir tā zvaigzne, kura nāks mūs glābt. Nu nepatīk man tas patoss un pārspīlējums. Pati esmu haotiska. Savos darbos vēlos runāt vairāk par ļaudīm, kas izdarījuši kaut ko labu, drosmīgu, lai mēs citi, to lasot, spētu izvairīties no negatīvajām situācijām,» pauž I. Gaile.

«Esmu izlasījusi šīs rakstnieces trīs četrus krājumus. Visvairāk iepatikās grāmata «Raudāt nedrīkst smieties», tajā ir skaisti tēli, kas visu paspilgtina. Man patīk, ka viņai ir savs skatījums uz lietām, tajā visā manāms arī kaut kas gaišs un piesaistošs. Tādēļ priecājos, ka vispār ir šāds projekts, ka iecavniekiem ir iespēja satikties ar varbūt vēl nezināmiem rakstniekiem un iepazīt viņus,» stāsta pasākuma diskusiju vadītāja iecavniece Aldonija Gaveika.

Novembrī Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā viesosies rakstnieks Māris Bērziņš.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas