Iecavā turpinās ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu paplašināšana 2

SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) īstenotais projekts «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Iecavā, II kārta» turpinās.

Šomēnes sākta rakšana Lauku, Bērzu, Kļavu un Pūpolu ielā, informē Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Goldmane.

Būvdarbi sadalīti piecos posmos. Pērn pieveikts projekta pirmais posms. Šī gada pavasarī strādnieki ķērās pie ceturtā posma darbiem. Kopš maija sākuma rit piektā posma būvniecības darbi, kas skar Pārupes ielu. Pašlaik turpinās darbi nākamajos posmos. Projektā paredzēts izbūvēt jaunus pašteces sadzīves kanalizācijas tīklus vairāk nekā desmit kilometru garumā, nomainīt daļu veco ūdensvadu un izbūvēt jaunus ūdensvada tīklus vairāk nekā desmit kilometru garumā, izbūvēt jaunus kanalizācijas spiedvadus kilometra garumā, izbūvēt piecas kanalizācijas sūknētavas, pilnībā atjaunot asfalta segumu uz ielām apmēram sešu kilometru garumā, kā arī atjaunot grants-šķembu maisījuma segumu uz ielām apmēram trīs kilometru garumā, skaidro Iecavas novada pašvaldībā.

Rezultātā tiks paplašināts sadzīves kanalizācijas tīkls, samazinot vides piesārņojumu Iecavas aglomerācijā. Plānots, ka projekta noslēgumā kanalizācijas tīklam būs 255 jauni pieslēgumi.

Būvdarbus veic SIA «Būvuzņēmēju apvienība» un SIA «Kvintets M». Projekta kopējās izmaksas – 4 045 393,70 eiro. No tām Kohēzijas fonda finansējums – 1 874 760 eiro, DzKS finansējums – 2 170 633,70 eiro, minēts mājaslapā iecava.lv.

Ūdenssaimniecības tīklu izbūve notiek arī Pūpolu ielā, «Bauskas Dzīve» aptaujāja te dzīvojošos. «Ar ūdensapgādi, dzeramā ūdens kvalitāti un kanalizāciju esmu apmierināta. Man ir pašai savs dziļurbums. Pagaidām nesūdzos. Protams, ja būtu iespēja pieslēgties pie Iecavas ciema centralizētā ūdensapgādes un kanalizācijas tīkla, es to darītu, jo atsauksmes liecina, ka tas ir labāks. Ja ir pašiem sava autonoma kanalizācija, jābūt atbildīgākiem, jāsarunā cilvēki, kas to iztīrīs, diezgan daudz darba. Ja esi pieslēdzies pie centralizētā tīkla, par to nav sevišķi jādomā, jo Iecavas iedzīvotāju radītie notekūdeņi tiek savākti un nogādāti uz atbilstīgu attīrīšanas vietu,» savās pārdomās dalās Pūpolu ielas iedzīvotāja Vita Ķērpe.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Amurs

Kura diezin būs tā nelaimīgā iela, kuru atraks aizraks un noasfaltēs, lai pēc mēneša lauztu vaļā un ieliktu trūkstošo posmu

pirms gada, 2019.10.26 09:46

Vietējās ziņas