Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā veido sadziedāšanās vakaru tradīciju

Folkloras kopas «Tarkšķi» līderes Kristīnes Kareles vadībā svētdienas, 6. oktobra, vakarā Iecavas kultūras namā notika pirmais «Dziesmu vakars».

Tajā neformālā gaisotnē ap 25 cilvēku pulkā dziedātas dažādas populāras dziesmas – gan tautiskais repertuārs, gan komponistu sacerēti gabali, kas tīk tautai. K. Karele kopā ar pieaugušajiem «Tarkšķiem» ir šīs idejas rosinātāja un īstenotāja. Viņa dziesmas pavadīja ar klavierspēli.

Daļa dalībnieku bijuši no «Tarkšķiem», bet vairākums Iecavas iedzīvotāji – gan vīri, gan sievas lielākoties pensijas gados, «Bauskas Dzīvei» stāsta Kristīne: «Vairākām dāmām bija līdzi savas ar roku sarakstītas dziesmu klades vai Dziesmu svētku sadziedāšanās grāmatiņas. Visi dziedātāji bija priecīgi par ideju, jo dikti griboties tā vienkārši padziedāt, bet neesot – kur.»

Ideja radusies, vasarā gatavojoties Dziesmu svētkiem. «Aizrunājāmies par Dziesmu svētku sadziedāšanos, cik ļoti visiem tā patīk. Man prātā bija Rakstniecības muzejā Rīgā visu pagājušo gadu rīkotie «Dziesmu klades» pasākumi, kur dzied tautasdziesmas – katrreiz par citu tēmu,» skaidro K. Karele, «tāpēc izdomājām, ka arī Iecavā gribam ko līdzīgu.»

Pirmajam «Dziesmu vakaram» dziesmas Kristīne izvēlējusies pati. «Tā kā sestdien kopā ar «Tarkšķiem» koncertējām Latvijas Tautas frontes 25 gadu jubilejas atceres pasākumā pie Brīvības pieminekļa, biju uz patriotiska viļņa un 6. oktobra dziesmu lapiņās saliku vairākas dziesmas par tēvzemi, tās skaistumu, strēlnieku dziesmas. Tā kā ir veļu laiks, dziedājām arī dažas skaistas bedību tautasdziesmas. Ieliku grāmatiņā vairākas pašai mīļas dziesmas – Raimonda Paula «Kamolā tinēja», Imanta Kalniņa «Princesīte un trubadūrs». «Atšķaidījām» nopietnību ar jestrajām «Trīs runči», «Poļu nams»,» apraksta vakara vadītāja.

Pēc strēlnieku dziesmu nodziedāšanas vairāki vīri dalījušies atmiņās par dienesta laiku. Raisījusies saruna gan par armijā pieredzēto, gan dziesmām, kas dziedātas, pildot pienākumu pret valsti. Sadziedāšanās tā aizrāvusi, ka pāris stundu pagājušas nemanot. Kristīni visvairāk iepriecinājusi uzslava, ko atvadoties paudusi Iecavas vidusskolas skolotāja Dace Greiža: «Tu esi laba dziedinātāja.»

«Dziesmu vakari» turpmāk Iecavas kultūras namā notiks katra mēneša pirmajā svētdienā pulksten 17, informē K. Karele, kura sadziedāties gribētājus nākamreiz gaidīs 3. novembrī. Lai piedalītos, nav vajadzīgas priekšzināšanas, muzikālā izglītība un vokālās dotības, galvenā ir vēlme dziedāt, uzsver folkloriste.

Nākamajai reizei dziesmas izvēlas Kristīnes māsa Elīna, kas piedalījās arī pirmajā «Dziesmu vakarā». Uzklausītas dažu vēlmes, ko iekļaut nākamajā dziesmu grāmatiņā. Dalībnieki aicināti ņemt līdzi pirmā vakara dziesmu vārdus, lai varētu atkal izdziedāt arī tās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas